Մանկական երկաթուղու թունելում երկու հրշեջ ծխահարվել է
Երևանի մանկական երկաթուղի տանող թունելում ծխահեռացման աշխատանքների ընթացքում երկու հրշեջ ծխահարվել է: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի մամուլի քարտուղար Աննա Բաղդասարյանը Panorama.am-ին ասաց, որ հրշեջներին ցուցաբերվել է համապատասխան բուժօգնություն, վիճակները գնահատվում է նորմալ:
«Երևի երկար են մնացել այդ տարածքում, դժվար պայմաններում են աշխատում»,- նշեց նա:
Ա. Բաղդասարյանը նաև հայտնեց, որ մարման աշխատանքները դեռ շարունակվում են:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 30-ին, ժամը 07:17-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արամի փողոցի թիվ 80 հասցեի մոտակայքում գտնվող թունելից ծուխ է նկատվում: Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, գազածխապաշտպան ծառայության մեքենա, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի և Բժշկական ապահովման վարչության հերթապահ խմբերը։
Պարզվել է, որ Արամի փողոցի թիվ 80 հասցեի մոտակայքում գտնվող հորանում այրվում են Փոքր Կենտրոն թաղամասը սնուցող հոսանքալարերը։
- Մանկական երկաթուղու թունելում ծխի օջախը հայտնաբերվել է, կսկսվեն մարման աշխատանքներ. Փրկարար ծառայության գնդապետ

Общество 17:35 30/04/2021 Армения
В ходе работ по устранению задымления в тоннеле, ведущем к Детской железной дороге в Ереване, от дыма пострадали двое пожарных.
Пресс-секретарь министра по чрезвычайным ситуациям Армении Анна Багдасарян сообщила Panorama.am, что пожарным оказана соответствующая медпомощь, их состояние оценивается как нормальное.
«По всей видимости, они долго оставались на этой территории, работают в трудных условиях», – отметила она.
Анна Багдасарян сообщила также, что работы по тушению пожара продолжаются.
Напомним, 30 апреля в 07:17 в национальный центр управления в кризисных ситуациях поступил звонок о том, что в тоннеле близ здания №80 по улице Арами наблюдается задымление. Выяснилось, что в люке близ здания №80 по улице Арами горят питающие квартал «Малый Центр» электрические кабели.