Իրավունք 11:33 30/04/2021 Հայաստան
Ապրիլի 28-ին Կոտայքի մարզի Կապուտան գյուղի վերջնամասում գտնվող դաշտամիջյան հատվածում հայտնաբերվել է մարդուն համապատասխանող գանգ՝ բազմաթիվ վնասվածքներով, իսկ հարակից տարածքում՝ հողի շերտով պատված, տեղ-տեղ քայքայված տղամարդու դիակ:
Հաշվի առնելով, որ նախապատրաստված նյութերում առկա է քրեական գործ հարուցելու օրինական հիմք և առիթ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության հատկանիշներով:
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դիակի ինքնությունը պարզելու և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու ուղղությամբ:  Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական և դատագենետիկական փորձաքննություններ:

Право 12:19 30/04/2021 Армения
28 апреля в средней части поля на окраине села Капутан Котайкского района был обнаружен человеческий череп с многочисленными травмами, на близлежащем участке было найдено покрытое слоем почвы, местами разложившееся тело мужчины.
Учитывая, что по подготовленным материалам есть правовая основа и повод для возбуждения уголовного дела, в Абовянском следственном отделе Котайкского областного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по признакам убийства.
Управление информации и по связям с общественностью Следственного комитета РА сообщает, что в настоящее время проводятся необходимые следственные и другие процессуальные действия для установления личности трупа и обеспечения объективного расследования. Были назначены судебно-медицинская и судебно-генетическая экспертизы тела.