Քաղաքական 11:08 30/04/2021 Հայաստան
ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանն ու ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ Արթուր Խաչատրյանն ապրիլի 28-ին այցելել են ՀՀ Սյունիքի մարզ:
ՀՅԴ Հանրային կապերի գրասենյակի փոխանցմամբ, երկօրյա այցի ընթացքում Սիսիանի ՀՅԴ «Գրիգոր Գրիգորյան» և Կապանի ՀՅԴ «Արամ Մանուկյան» կոմիտեությունների գրասենյակներում տեղի են ունեցել հանդիպումներ Դաշնակցության Սիսիանի, Գորիսի և Կապանի տարածքային կառույցների անդամների հետ։
Քննարկվել են մարզում ստեղծված հետպատերազմյան իրավիճակը, անվտանգային և սոցիալ-տնտեսական խնդիրներն ու բնակչությանն հուզոք այլ հարցեր:

Политика 11:42 30/04/2021 Армения
Представитель Бюро АРФД Акоп Тер-Хачатурян и член ИО АРФД Артур Хачатрян 28 апреля посетили Сюникскую область РА.
Как сообщили в Управлении по связям с общественностью АРФД, в ходе двухдневного визита в офисах комитетов АРФД «Григор Григорян» в Сисиане и АРФ «Арам Манукян» прошли встречи с членами региональных структур АРФД Сисиана, Гориса и Капана.
Обсуждались сложившаяся послевоенная ситуация в регионе, вопросы безопасности и социально-экономические вопросы и другие вопросы, волнующие население.