Իրավունք 11:01 04/05/2021 Հայաստան
ՍԴ աշխատակազմի նախկին նախագահ Էդգար Ղազարյանը ներկայացրել է նոր ուշագրավ բացահայտումներ է ներկայացրել ֆեյսբուքյան իր էջում.
«2021 թվականի մայիսի 3-ին Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից ծավալուն և հիմնավոր պատասխան եմ ստացել՝ վարչապետի պաշտոնից Նիկոլ Փաշինյանի 2018 և 2021 թվականների հրաժարականների մասին, որի համար հայտնում եմ իմ շնորհակալությունը։
Պարզվում է Նիկոլ Փաշինյանը ձեռնպահ է մնացել 2021 թվականի ապրիլի 25-ի իր հրաժարականի դիմումն անձամբ ստորագրելուց։
Այս և այլ ուշագրավ մանրամասների մասին կխոսենք այսօր, 2021 թվականի մայիսի 4-ին ժամը 15․00-ին Հանրապետության հրապարակում՝ ՀՀ նախկին վարչապետի հետ ենթադրյալ հանդիպման ժամանակ։ Ցանկացողները կարող են այդ ժամին լինել Հանրապետության հրապարակում կամ հետևել մեզ Facebook սոցիալական ցանցի իմ էջի միջոցով»։
Ավելի ուշ նա կառավարության շենքի բակում հանրային հանդիպման  հրավեր է ուղարկել Նիկոլ Փաշինյանին.
«Քիչ առաջ ՀՀ կառավարության թեժ գծի միջոցով փոխանցել եմ հետեւյալ բովանդակությամբ գրություն։
Հուսով եմ այն կփոխանցի հասցեատիրոջը:
Հարգելի գործընկերներ
Եթե ՀՀ նախկին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր կողմից ներկայացված եւ Հանրապետության նախագահի կողմից ընդունված հրաժարականից, ինչպես նաև 2021 թվականի մայիսի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից ՀՀ վարչապետի պաշտոնում չընտրվելուց հետո դեռևս հաճախում է նախկին աշխատավայր, ապա խնդրում եմ նրան փոխանցել 2021 թվականի մայիսի 4-ին ժամը 15.00-ին կառավարության շենքի բակում հանրային հանդիպման իմ հրավերը։ Հանդիպման նպատակն է քննարկել իր գործունեությունների սահմանադրականության եւ տրամաբանությանը վերաբերող հարցեր։

Право 13:38 04/05/2021 Армения
Бывший руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян на своей странице в социальной сети Facebook представил примечательные факты:
«3 мая 2021 года получил из аппарата президента РА пространный и основательный ответ об отставках Никола Пашиняна с должности премьер-министра в 2018 и 2021 годах, за что выражаю благодарность.
Оказывается, Никол Пашинян воздержался лично подписать свое заявление об отставке 25 апреля 2021 года.
Об этой и других примечательных подробностях поговорим сегодня, 4 мая 2021 года в 15:00, на площади Республики, во время предположительной встречи с бывшим премьер-министром РА.
Желающие могут быть в это время на площади Республики или следить через мою страницу в соцсети Facebook».
Позднее Эдгар Казарян направил Николу Пашиняну приглашение на публичную встречу во дворе здания правительства:
«Немногим ранее по телефону горячей линии правительства РА передал сообщение следующего содержания (надеюсь, его передадут адресату):
"Уважаемые коллеги!
Если бывший премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян продолжает посещать свое прежнее рабочее место – после поданной им и принятой  президентом Республики отставки,  а также после того, как он 3 мая 2021 года не был избран Национальным Собранием РА на пост премьер-министра Республики Армения, то прошу передать ему мое приглашение на публичную встречу во дворе здания правительства в 15:00 4 мая 2021 года.