Քաղաքական 09:41 06/05/2021 Հայաստան
Թաթոյանը քիչ անց ԱԺ-ում ներկայացնելու է 2020 թվականի հաղորդումը և խոշտանգումների կանխարգելման մեխանիզմի զեկույցը
Այսօր՝ ժամը 10:00-ին, Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն Ազգային ժողովում ներկայացնելու է 2020 թվականի հաղորդումը և խոշտանգումների կանխարգելման մեխանիզմի զեկույցը, որը ուղեկցվելու է նաև ժեստերի լեզվով թարգմանությամբ:
ՄԻՊ աշխատակազմից հայտնում են, որ տարեկան զեկույցի և հաղորդման մեջ ներկայացված են 2020 թվականի ընթացքում, այդ թվում՝ նոր կորանավիրուսային (COVID-19) համավարակի, արտակարգ և ռազմական դրությունների պայմաններում Մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության արդյունքները, մարդու իրավունքների հարցերը։
Երկու փաստաթղթերն ընդհանուր առմամբ կազմում են 1970 էջ:
Ընդ որում, տարեկան հաղորդման ու զեկույցի մեջ ներառված չեն այն տասնյակներով արտահերթ զեկույցներն ու հաղորդումները, որ 2020թ. ընթացքում կազմվել են:
Տարեկան հաղորդման հղումը:
.Խոշտանգումների կանխարգելման մեխանիզմի տարեկան զեկույցը՝ այստեղ։
. Ժեստերի լեզվով թարգմանության հարցում աջակցությունը տրամադրել է ՄԱԿ-ի Բնակչության հիմնադրամը (UNFPA)։

Право 11:58 06/05/2021 Армения
Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян сегодня в Национальном Собрании РА представляет годовое сообщение «О деятельности защитника прав человека Республики Армения, состоянии защиты прав и свобод человека в течение 2020 года» и годовой доклад «О деятельности защитника прав человека Республики Армения как национального механизма предотвращения на 2020 год».
Как сообщают из офиса омбудсмена Армении, в годовом сообщении и докладе представлены результаты деятельности Защитника прав человека за 2020 год, в том числе в условиях пандемии коронавируса (COVID-19), чрезвычайного и военного положений, а также вопросы, касающиеся защиты прав человека.
Объем обоих документов составляет 1970 страниц.
При этом, как указывается, в сообщение и доклад не включены десятки внеочередных докладов и сообщений, составленных в  течение 2020 года.