Առողջություն 11:01 07/05/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3434 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 356 նոր դեպք: Առողջացել է 1034 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 21 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 218681 դեպք, որոնցից 203307-ն` առողջացած, 4209-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1036 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5245 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10129 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1008307 թեստավորում:

Здоровье 11:37 07/05/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 356 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3434 тестах), выздоровели 1034 человека.
За минувшие сутки скончался 21 пациент с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 7 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 218681. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 203307 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4209.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1036.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5245 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 10129 пациентов. В общей сложности было проведено 1008307 тестирований.