Առողջություն 11:01 07/05/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3434 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 356 նոր դեպք: Առողջացել է 1034 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 21 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 218681 դեպք, որոնցից 203307-ն` առողջացած, 4209-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1036 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5245 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10129 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1008307 թեստավորում:

Health 11:48 07/05/2021 Armenia
Armenia has confirmed 356 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 218,681 as of 11 a.m. Friday, May 7, the Ministry of Health reports.
1,034 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 203,307.
The COVID-19 death toll has increased by 17 to 4,209. The figure does not include the deaths of 1,036 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 10,129 active cases. As many as 1,008,307 tests have been performed in the country since the disease outbreak.