Հասարակություն 15:28 08/05/2021 Հայաստան
Երևան քաղաքում մայիսի 8-ի ցերեկը, 11-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 9-ին` կեսօրից հետո, 10-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում մինչև 15-20մ/վրկ:
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի փոխանցմամբ, հանրապետության տարածքում մայիսի 8-ի ցերեկը, 11-12-ին, 13-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մայիսի 9-ին կեսօրից հետո, 10-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ (տեղ-տեղ ինտենսիվ),լեռնային շրջաններում տեղումները սպասվում են ձյան տեսքով:
Մայիսի 10-ի և 13-ի ցերեկը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 10-ին, 11-ի գիշերը կնվազի  5-7 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար նույնքան կբարձրանա:

Society 20:00 08/05/2021 Armenia
No precipitation is predicted in the territory of Armenia in the daytime of May 8, on 11-12, at night of 13, Hydromet meteorological service reported on Saturday.  In the afternoon of May 9, at night of May 10 and in the morning hours, in most regions, from time to time, rain with thunderstorm is predicted (sometimes intense), precipitation is predicted in mountainous areas in the form of snow. In the afternoon of May 10 and 13 in separate regions short rain with thunderstorm is predicted. Hail is possible in separate parts.
South-west wind speed is 5-10 m/s, during thunderstorm in separate regions the wind speed may reach up to 15-20 m/s.
The air temperature on May 10, at night of 11 will go down by 5-7degrees, then it will gradually go up as much, the source said.