18 երեխա գտնվում է Կազանի մանկական հիվանդանոցում, բժիշկները պայքարում են նրանց կյանքի համար
Կազանի թիվ 175 դպրոցում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի արդյունքում զոհերի թիվը հասել է 9-ի: Այս մասին տեղեկացրել է Թաթարստանի նախագահ Ռուստամ Միննիխանովը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք յոթ երեխա ենք կորցրել: Նրանք ութերորդ դասարանցիներ են: Չորս տղա և երեք աղջիկ: Բացի այդ, մենք կորցրեցինք մեկ ուսուցչի: Եվ մենք կորցրեցինք մեկ այլ կնոջ: Ընդհանուր առմամբ, ինը մարդ կորցրեցինք »,- ասել է նա:
Միննիխանովը նաև նշել է, որ ներկայումս 18 երեխա գտնվում է մանկական կլինիկական հիվանդանոցում:
«Ցավոք, կան հրազենային վնասվածքներով վիրավորներ, նաև կոտրվածքներով: Բժիշկներն ամեն ինչ անում են մեր երեխաների կյանքը փրկելու համար»,- տեղեկացրել է նա:
Թաթարստանի նախագահի խոսքով՝ երկու մեծահասակ բուժում է անցնում յոթերորդ հիվանդանոցում, ևս մեկը `հանրապետական կլինիկական հիվանդանոցում։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Կազանի թիվ 175 դպրոցում անհայտ անձինք կրակ են բացել, տեղի է ունեցել նաև պայթյուն։
- ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել Կազանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի առթիվ
- Արման Թաթոյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Տատյանա Մոսկալկովային՝ Կազանում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի հետ կապված

Общество 20:27 11/05/2021 В мире
Количество жертв стрельбы в казанской школе №175 возросло до девяти. Об этом, кака передает ТАСС, во вторник заявил президент Татарстана Рустам Минниханов.
"Мы потеряли семерых детей. Это восьмиклассники. Четыре мальчика и три девочки. Кроме этого, потеряли одного учителя. И мы потеряли еще одну женщину. В целом мы потеряли девять человек", - сказал он.
Минниханов уточнил, что в настоящее время 18 детей находятся в детской клинической больнице. "К сожалению, есть и с огнестрельными ранениями, есть и с переломами, ушибами. Врачи делают все, чтобы сохранить жизни наших детей", - сказал он.
По словам президента Татарстана, двое взрослых получают лечение в седьмой больнице, еще один - в Республиканской клинической больнице. "Они тоже имеют огнестрельные ранения, врачи делают все. Мы ожидаем борт из Москвы. При необходимости будет оказана поддержка и федеральными медицинскими центрами", - отметил глава республики.
Напомним, что утром 11 мая неизвестные открыли стрельбу в одной из школ Казани. Решением президента республики 12 мая в Татарстане объявлено днем траура.