Տնտեսություն 18:26 12/05/2021 Հայաստան
Մայիսի 11-ին Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ ֆինանսավորման կենտրոնում կայացել է փոքր և միջին ձեռնարկությունների վարկավորման օնլայն հարթակի շնորհանդեսը:Այս մասին հայտնում են Կոնվերս Բանկից
«Այս կենտրոնը հիմնադրել ենք Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ հաճախորդների համար: Դրա նպատակը ոչ միայն տնտեսվարողներին ֆինանսական ծառայությունների մատուցումն է ու մասնագիտական խորհրդատվությունը: Համատեղ ուժերով այն դարձնելու ենք հարթակ, որտեղ հանդիպելու են փորձագետներն ու բիզնես հանրությունը՝ քննարկելու առկա տնտեսական միտումները, գտնելու լուծումներ, ուղղակի հաղորդակցվելու»,- ողջույնի խոսքում ասել է Կոնվերս Բանկի Բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Արթուր Նահապետյանը:
Միջոցառմանը մասնակցում եւ տնտեսության զարգացման արդի միտումները, ինչպես նաեւ փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման հեռանկարները ներկայացրեց «ԲիԷսՍի»  Բիզնեսի աջակցման կենտրոնի հիմնադիր Սամվել Գևորգյանը:
«Վերջին շրջանում ամենատարածված միտումներից մեկը ծառայությունների թվայնացումն է՝ այդ թվում ֆինանսական ոլորտում: Ժամանակը դարձել է ամենաթանկ ռեսուրսը: Այս տեսանկյունից համացանցում՝ օնլայն տարբեր հարթակներում ֆինանսական միջոցների հասանելիությունը տնտեսվարողներին շատ կարեւոր է: Կոնվերս Բանկը, հետեւելով բիզնեսի զարգացման միտումներին, վարկավորում է առաջարկում նաեւ օնլայն հարթակում»,- իր խոսքում ասել է Սամվել Գևորգյանը:
Բանկի ՓՄՁ վարկավորման օնլայն  հարթակը գործարկվել է վերջերս: Այսօր հարթակում փոքր եւ միջին ձեռնարկատերերը կարող են դիմել վարկավորման՝  լրացնել համապատասխան հայտ: Հասանելի է նաեւ վարկավորման ամբողջ գործընթացը Կոնվերս Ֆասթ և Կոնվերս Բրիջ պրոդուկտների շրջանակում:
«ՓՄՁ ֆինանսավորման օնլայն հարթակում հասանելի վարկատեսակների ցանկը պարբերաբար կհամալրվի՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով ստանալ տարբեր նպատակներով ֆինանսավորում՝ հնարավորինս սեղմ ժամկետում և մրցունակ պայմաններով»,- ներկայացնելով հարթակը՝ ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի գծով տնօրեն Սարգիս Խաչատրյանը:

Economy 21:13 12/05/2021 Armenia
On May 11, Converse Bank's SME Financing Center hosted a presentation of its online platform for lending to small and medium-sized enterprises, the Bank informed in a press statement.
“We have established this center for SME clients of Converse Bank. Its objectives encompass more than provision of financial services and professional consulting to enterprises. “Together we will strive to turn it into a platform uniting the expert and the business community to discuss current economic trends, find solutions and facilitate direct interaction,” said Artur Nakhapetyan, Business Development Director of Converse Bank.
Samvel Gevorgyan, founder of the BSC Business Support Center, attended the event and presented the current trends in economy, as well as the development perspectives for small and medium-sized businesses.
“One of the most prevalent trends in recent years is the digitalization of services, including in the financial sector. Time is becoming the most precious resource. In that context, access to financial resources on various platforms in online environment is key for businesses. Converse Bank, following the business development trends, also offers lending online,” said Samvel Gevorgyan.
The bank's SME lending platform was launched recently. Today, small and medium entrepreneurs can apply for a loan through the platform by filling out the application form. The entire lending process is also available for the Converse Fast and Converse Bridge products.
“The list of loans available on the online SME finance platform will be regularly updated, which will provide clients access to financing for various purposes in the shortest possible time and on competitive terms,” said Sargis Khachatryan, Director of Corporate Business at Converse Bank.