Տնտեսություն 18:26 12/05/2021 Հայաստան
Մայիսի 11-ին Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ ֆինանսավորման կենտրոնում կայացել է փոքր և միջին ձեռնարկությունների վարկավորման օնլայն հարթակի շնորհանդեսը:Այս մասին հայտնում են Կոնվերս Բանկից
«Այս կենտրոնը հիմնադրել ենք Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ հաճախորդների համար: Դրա նպատակը ոչ միայն տնտեսվարողներին ֆինանսական ծառայությունների մատուցումն է ու մասնագիտական խորհրդատվությունը: Համատեղ ուժերով այն դարձնելու ենք հարթակ, որտեղ հանդիպելու են փորձագետներն ու բիզնես հանրությունը՝ քննարկելու առկա տնտեսական միտումները, գտնելու լուծումներ, ուղղակի հաղորդակցվելու»,- ողջույնի խոսքում ասել է Կոնվերս Բանկի Բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Արթուր Նահապետյանը:
Միջոցառմանը մասնակցում եւ տնտեսության զարգացման արդի միտումները, ինչպես նաեւ փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման հեռանկարները ներկայացրեց «ԲիԷսՍի»  Բիզնեսի աջակցման կենտրոնի հիմնադիր Սամվել Գևորգյանը:
«Վերջին շրջանում ամենատարածված միտումներից մեկը ծառայությունների թվայնացումն է՝ այդ թվում ֆինանսական ոլորտում: Ժամանակը դարձել է ամենաթանկ ռեսուրսը: Այս տեսանկյունից համացանցում՝ օնլայն տարբեր հարթակներում ֆինանսական միջոցների հասանելիությունը տնտեսվարողներին շատ կարեւոր է: Կոնվերս Բանկը, հետեւելով բիզնեսի զարգացման միտումներին, վարկավորում է առաջարկում նաեւ օնլայն հարթակում»,- իր խոսքում ասել է Սամվել Գևորգյանը:
Բանկի ՓՄՁ վարկավորման օնլայն  հարթակը գործարկվել է վերջերս: Այսօր հարթակում փոքր եւ միջին ձեռնարկատերերը կարող են դիմել վարկավորման՝  լրացնել համապատասխան հայտ: Հասանելի է նաեւ վարկավորման ամբողջ գործընթացը Կոնվերս Ֆասթ և Կոնվերս Բրիջ պրոդուկտների շրջանակում:
«ՓՄՁ ֆինանսավորման օնլայն հարթակում հասանելի վարկատեսակների ցանկը պարբերաբար կհամալրվի՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով ստանալ տարբեր նպատակներով ֆինանսավորում՝ հնարավորինս սեղմ ժամկետում և մրցունակ պայմաններով»,- ներկայացնելով հարթակը՝ ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի գծով տնօրեն Սարգիս Խաչատրյանը:

Состоялась презентация онлайн-платформы Конверс Банка по финансированию МСП
11 мая в Центре финансирования МСП Конверс Банка прошла презентация онлайн-платформы для кредитования малых и средних предприятий.
«Мы открыли этот центр для МСП клиентов Конверс Банка. Его цель - не только предоставление финансовых услуг и профессионального консультирования предприятий. «Совместными усилиями мы будем стремиться превратить его в платформу, объединяющую экспертов и бизнес-сообщество для обсуждения текущих экономических тенденций, поиска решений и прямого общения», - сказал Артур Нахапетян, директор по развитию бизнеса Конверс Банка.
В мероприятии принимал участие Самвел Геворгян, основатель Центра поддержки бизнеса "BSC", который представил текущие тенденции экономического развития, а также перспективы развития малого и среднего предпринимательства.
«Одним из наиболее распространенных тенденции за последнее время - это цифровизация услуг, в том числе в финансовом секторе. Время становится самым ценным ресурсом. С этой точки зрения для бизнеса очень важен доступ к финансовым ресурсам на различных платформах в онлайн-среде. Конверс Банк, следуя тенденциям развития бизнеса, также предлагает возможность кредитования онлайн», - сказал Самвел Геворгян.
Платформа банка по кредитованию МСП была запущена недавно. Сегодня малые и средние предприниматели имеют возможность обратиться для получения кредита через платформу, заполнив соответствующую форму заявки. Также доступен весь процесс кредитования в рамках продуктов Converse Fast и Converse Bridge.
«Список кредитов, доступных на онлайн-платформе финансирования МСП, будет регулярно пополняться, что позволит клиентам в кратчайшие сроки и на конкурентных условиях получить финансирование для различных целей», - сказал Саргис Хачатрян, директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка.