Քաղաքական 18:15 13/05/2021 Հայաստան
Ազգային անվտանգության ծառայությունը հերքում է այն տեղեկությունները, թե, իբր, Արմավիրի հատվածից հայ-թուրքական սահմանը անցել են այլ ազգի մի խումբ անձինք և ԱԱԾ ու ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են նրանց որոնողական աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից ասացին, որ նշված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
Նշենք, որ ArmLur. am-ին հայտնի էր դարձել, որ Արմավիրի մարզում խուճապ կա, քանի որ սահմանից մտահոգիչ տեղեկություններ են ստացել: Բնակիչները փոխանցել էին, որ Թուրքիայի սահմանից ՀՀ սահման են անցել այլ ազգի մի խումբ անձինք, ինչը բացահայտել են ՀՀ ԱԱԾ-ն, ռուս խաղաղապահները և կոնկրետ քայլեր են իրականացվում այդ ուղղությամբ:
Լրատվամիջոցին հասած տեղեկությունների համաձայն, ռուս խաղաղապահները փակել են սահմանը և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հետ համատեղ որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում՝ հասկանալու համար, թե Թուրքիայի սահմանից ՀՀ սահմանը հատած այլազգի քաղաքացիները դիվերսանտնե՞ր են, թե՞ սովորական սահմանախախտներ, որոնք տարբեր պատճառներով ներխուժել են Հայաստան:

Право 18:54 13/05/2021 Армения
Служба Национальной Безопасности опровергает сведения о том, что группа лиц другой национальности якобы пересекла армяно-турецкую границу со стороны Армавира, и что СНБ и российские миротворцы осуществляют поисковые работы для их обнаружения. В ответ на запрос «Арменпресс» в пресс-центре Службы национальной безопасности сказали, что данная информация не соответствует действительности.
Отметим, что ресурсу ArmLur.am стало известно, что в Армавирской области царит паника, поскольку с границы поступает тревожная информация. По словам жителей, группа лиц другой национальности пересекла границу из Турции в Армению, что было выявлено СНБ РА, российскими миротворцами, и в этом направлении предпринимаются конкретные шаги.
По сообщениям СМИ, российские миротворцы закрыли границу и проводят совместные поисковые операции со Службой национальной безопасности РА с целью выяснения, являются ли диверсантами иностранные граждане, пересекшие границу Армении из Турции, или это обычные нарушители, по разным причинам проникшие в Армению.