Վթար Երևան-Սևան ավտաճանապարհին. կա զոհ
Մայիսի 17-ին, ժամը 06:42-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան արգելափակված քաղաքացիներ:
«Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը և մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 13-րդ կմ-ին «Nissan Altima» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփաբաժան արգելապատնեշին, ինչի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդը տեղում մահացել է, իսկ ուղևոր Ա․ Չ․-ն (ծնված 2003 թ․) հոսպիտալացվել է Աբովյան քաղաքի ԲԿ։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, սահմանազատել տարածքը և իրականացրել են ավտոճանապարհի լվացման աշխատանքներ»,- ասված է ԱԻՆ տարածած հաղորդագրությունում։

Право 14:00 17/05/2021 Армения
17-го мая в 06:42 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что на автодороге Ереван-Севан произошло ДТП: есть застрявшие граждане. Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
На место происшествия выехали спасательная группа центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил и один боевой расчет пожарно-спасательного отряда регионального спасательного управления СС МЧС РА.
Выяснилось, что на 13-ом километре автодороги Ереван-Севан автомобиль марки «Nissan Altima» выехал за пределы проезжей части дороги и врезался в разделительный барьер, вследствие чего водитель скончался на месте, а пассажир А. Ч. (2003 г. р.) был госпитализирован в медцентр города Абовян.
Спасатели обесточили автомобиль, огородили территорию сигнальной лентой и осуществили работы по очистке дороги.