Քաղաքական 11:33 20/05/2021 Հայաստան
Կառավարության այսօրվա նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, որ հայ-ադբրեջանական սահմանի Գեղարքունիքի և Սյունիքի հատվածում օպերատիվ իրավիճակը փոփոխություն չի կրել  և շարունակում է մնալ լարված, քանի որ դեռևս  500-600 ադրբեջանցի  զինվոր գտնվում է ՀՀ տարածքում:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ զինված ուժերի գործողությունների տրամաբանություն այն է, որ մարտավարական քայլերով սահմանափակի ադրբեջանցիների գործողությունների պոտենցիալ, իսկ քաղաքական առումով՝ թույլ չտա, որ իրավիճակը դուրս գա վերահսկողությունից:
Փաշինյանը հավաստիացրեց, որ «ահռելի» դիվանագիտական աշխատանք է տարվում, որի վկայությունն այն է, որ կառավարության նիստում ԱԳ նախարարի աթոռը այդ պահին թափուր է:
Անդրադառնալով Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթին՝ Փաշինյանը հայտարարեց, որ ստորագրելու է այդ փաստաթուղթը:

Politics 13:28 20/05/2021 Armenia
At a cabinet meeting on Thursday, Armenia’s caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan said that the situation in the border areas of Syunik and Gegharkunik Provinces has not changed and remains tense.
He said 500-600 Azerbaijani troops are still staying in Armenia’s sovereign territory.
According to Pashinyan, the tactical steps taken by the Armenian military are aimed at limiting the potential of the Azerbaijani forces’ actions.
“In terms of politics, our task is to not let the situation get out of control,” he said.
Pashinyan assured that "enormous diplomatic work” is being carried out, which is evidenced by the fact that the acting foreign minister was not present at the government meeting.
Referring to the document published by former Armenian Ambassador to the Holy See Mikayel Minasyan, Pashinyan confirmed that Armenia is negotiating a new document with Azerbaijan and Russia.