Քաղաքական 11:33 20/05/2021 Հայաստան
Կառավարության այսօրվա նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, որ հայ-ադբրեջանական սահմանի Գեղարքունիքի և Սյունիքի հատվածում օպերատիվ իրավիճակը փոփոխություն չի կրել  և շարունակում է մնալ լարված, քանի որ դեռևս  500-600 ադրբեջանցի  զինվոր գտնվում է ՀՀ տարածքում:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ զինված ուժերի գործողությունների տրամաբանություն այն է, որ մարտավարական քայլերով սահմանափակի ադրբեջանցիների գործողությունների պոտենցիալ, իսկ քաղաքական առումով՝ թույլ չտա, որ իրավիճակը դուրս գա վերահսկողությունից:
Փաշինյանը հավաստիացրեց, որ «ահռելի» դիվանագիտական աշխատանք է տարվում, որի վկայությունն այն է, որ կառավարության նիստում ԱԳ նախարարի աթոռը այդ պահին թափուր է:
Անդրադառնալով Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի հրապարակած փաստաթղթին՝ Փաշինյանը հայտարարեց, որ ստորագրելու է այդ փաստաթուղթը:

Политика 11:48 20/05/2021 Армения
В ходе сегодняшнего заседания правительства Никол Пашинян заявил, что на ситуация в Сюникской и Гегаркуникской областях на армяно-азербайджанской границе не претерпела изменений и остается напряженной, поскольку на территории Армении пока что находится 500-600 азербайджанских солдат.
По его словам, логика действий вооруженных сил Армении такова, чтобы тактически ограничить потенциал действий азербайджанцев, а в политическом плане – не позволить выйти ситуации из-под контроля.
Пашинян заверил, что ведется «колоссальная» дипломатическая работа, свидетельством которой является то, что на заседании правительства кресло министра ИД на данный момент пустует.
Коснувшись опубликованного бывшим послом Армении при Святом Престоле Микаелом Минасяном документа, Пашинян заявил, что подпишет данный документ.