Զախարովան՝ ռազմագերիների և ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման մասին
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների` Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի ներկայացուցիչները զբաղվում են բացառապես Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախդնրի կարգավորմամբ:Այս մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ընթացքում։
«Դա ամրագրված է ԵԱՀԿ իրենց մանդատով: Ընթացիկ տարվա ապրիլի 13-ին համանախագահների եռյակն ընդգծել է «վերջնական, համափարփակ և կայուն կարգավորման հասնելուն ուշադրություն դարձնելու անհրաժեշտությունը: Այս առումով Հայաստանին և Ադրբեջանին կոչ է արվել առաջին իսկ հնարավորության դեպքում վերականգնել քաղաքական երկխոսությունը բարձր մակարդակով` համանախագահների հովանու ներքո։ »,- նշել է Զախարովան:
Անդրադառնալով ռազմագերիների հարցին, Զախարովան ընդգծել է, որ հարցի կարգավորումը հավելյալ ջանքեր է պահանջում։

Politics 19:23 26/05/2021 Region
"The representatives of the OSCE Minsk Group from Russia, US and France are involved exclusively with the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict," Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova said on Wednesday during a media briefing.
"This refers to the terms of the OSCE mandate. In their statement from April 13 the co-chairmen stressed that special attention should be paid to the achievement of a final comprehensive and sustainable settlement. In this respect, they called on Armenia and Azerbaijan to resume high-level political dialogue under the auspices of the Co-Chairs at the earliest opportunity," stressed the Russian official.
Speaking of the prisoners of war, Zakharova noted additional efforts are required to resolve the issue.