Քաղաքական 11:39 02/06/2021 Հայաստան
Սյունիքի մարզ այցելության երկրորդ օրը Դեսպան Վիկտորինը Մեղրիում էր։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԵՄ ներկայացուցչությունը։
Նշվում է, որ հայ-իրանական  պետական սահմանին՝ դեսպանը հանդիպել է ՀՀ պետական կամուտների կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու ԵՄ-կողմից ՎԶԵԲ-ի հետ գործընկերությամբ ֆինանսավորվող՝ Մեղրու սահմանային անցակետի արդիականացման ուղղությամբ ծրագրված աշխատանքները։
Դեսպան Վիկտորինն ընդգծել է փոխկապակցվածությանն ուղղված այս առանցքային ծրագրի կարևոր նշանակությունը ԵՄ-ի, ՎԶԵԲ-ի և ՀՀ քաղաքացիների համար։ Կողմերը համաձայնել են հնարավորին արագ սկսել անցակետի կառուցապատման աշխատանքները։

Politics 11:49 02/06/2021 Armenia
On the second day of Syunik visit, EU Ambassador Andrea Wiktorin arrived in Meghri, the European Union in Armenia reported on Wednesday.
At the Southern state border of Armenia with Iran, the ambassador met the representatives of Armenia’s State Revenue Committee to discuss next steps of the planned modernization of Meghri Border Crossing Point, funded by the European Union in partnership with European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
Ambassador Wiktorin stressed the importance of this connectivity flagship project for EU and EBRD and the people of Armenia. Both sides agreed to start construction works as soon as possible.