Լենա Նազարյան.Չեմ պատրաստվում ներողություն խնդրել Թագուհի Թովմասյանից
ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը չի պատրաստվում նրողություն խնդրել ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանից իր արած «իդիոտկա» արտահայտության համար։
«Նախ ներողություն խնդրել չեմ պատրաստվում: Տիկին Թովմասյանն ինքը պետք է ներողություն խնդրի, որ, լինելով «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, իրականում եղել է ոչ թե թիմի և «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, այլ՝ իր թերթի թղթակից և խմբակցության նիստերին մասնակցել է բացառապես այդ նպատակներով։
Թող Թագուհի Թովմասյանը ներողություն խնդրի, որ եկել է մեր խմբակցություն, մեր ցուցակ, առաջին իսկ հարմար պահին մեր երեսին դուռը շխկացնելու համար, հաջորդ ցուցակ գնալու համար, այնտեղից օգուտները ստանալու և երևի հաջորդ ցուցակ անցնելու համար:
Թող Թագուհի Թովմասյանը ներողություն խնդրի, որ ողջ պատերազմի ընթացքում լինելով խմբակցության անդամ, իսկ պարտությունից հետո դուրս է եկել խմբակցությունից ու հայտարարել, որ պատասխանատվությունը մերն է: Դրա համար թող ներողություն խնդրի», - հայտարարեց Լենա Նազարյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ Թագուհի Թավմասյան ելույթից հետո ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն նրան «իդիոտկա» էր ասել։ Դրանից հետո Թագուհի Թովմասյանը պահանջել էր, որ Լենա Նազարյանը ամբիոնից ներողություն խնդրի իր լկտի վարքագծի համար։
- Տիկին Նազարյան, պահանջում ու պարտադրում եմ ներողություն խնդրեք ձեր լկտի վարքագծի համար. Թագուհի Թովմասյան

Политика 13:50 03/06/2021 Армения
Вице-спикер парламента Армении Лена Назарян не собирается извиняться перед депутатом НС Тагуи Товмасян за то, что обозвала ее «идиоткой».
«Во-первых, я не собираюсь извиняться. Г-жа Товмасян сама должна извиниться за то, что, будучи в свое время депутатом от фракции "Мой шаг", в действительности была не членом команды и фракции "Мой шаг", а корреспондентом своей газеты и участвовала в заседаниях фракции исключительно для этих целей.
Пусть Тагуи Товмасян извиняется за то, что вошла в нашу фракцию, в наш список, за то, что при первом же удобном случае захлопнула дверь перед нашим лицом, чтобы войти в другой список, получить выгоду в другом месте.
Пусть Тагуи Товмасян извиняется за то, что на протяжении всей войны была членом фракции, а после поражения покинула ее и заявила, что ответственность лежит на нас. Пусть извиняется за это», – заявила Лена Назарян.
Сегодня ранее после выступления Товмасян вице-спикер НС Армении Лена Назарян прошептала: «Идиотка». Тагуи Товмасян позднее потребовала с трибуны НС, чтобы Лена Назарян извинилась «за наглое поведение».