ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:18 05/06/2021 Հայաստան
«2 օր առաջ Նիկոլ Փաշինյանի հարազատ Իջևանի մշակույթի տան դահլիճում Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է իր ակտիվի հետ։ Չնայած մտահոգություններին, թե սադրիչները կխափանեն հանդիպումը, ամեն ինչ անցել է խաղաղ մթնոլորտում։
Դահլիճը մոտ 350 հոգանոց է, սակայն ոտքի վրա կանգնած մարդիկ են եղել։ Քաղաքային իշխանությունը դահլիճը տրամադրել է ավագանու որոշմամբ՝ ժամը 20 հազար դրամով, վարձակալել են 4 ժամով։
Հետաքրքրվեցինք, թե ինչպես է պատահել, որ Փաշինյանի համերկրացիները չեն հարամել նրա ոխերիմ հակառակորդի հանդիպումը։ Մեր աղբյուրը բացատրեց. «Դուխ չունեին, նախապես զգուշացրել էինք, որ մի թեթև քայլ, ու Նիկոլին Երևանում խայտառակելու ենք»»։

Пресса дня 12:14 05/06/2021 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что второй президент Армении Роберт Кочарян два дня назад провел встречу с активом блока «Армения» в зале Дома культуры родного города Иджеван Никола Пашиняна. Несмотря на обеспокоенность, что провокаторы могут сорвать встречу, все прошло гладко, в мирной обстановке. Зал Дома культуры вмещает около 350 человек, свободных мест не было и многие люди просто слушали стоя.
Городские власти предоставили зал для встречи по решению совета старейшин – за 20 тысяч драмов в час, зал был взять в аренду на 4 часа.
«Мы поинтересовались, как могло произойти, что сограждане Никола Пашиняна не испоганили встречу его кровного противника. Наш источник объяснил: "Им не хватило духа, мы заранее предупредили, что если будет предпринят какой-то шаг, мы просто опозорим Никола в Ереване"», - пишет газета.