Քաղաքական 10:52 07/06/2021 Հայաստան
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը տարածել է կոչ՝ ուղղված հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրություններին մասնակցող կուսակցություններին (կուսակցությունների դաշինքներին), ընտրական գործընթացի բոլոր մասնակիցներին։
«Հարգելի թեկնածուներ
Ընտրական գործընթացի հարգելի մասնակիցներ
2021 թվականի հունիսի 7-ից մեկնարկում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզչությունը:
Բոլորին մաղթելով արդյունավետ քարոզարշավ՝ կոչ ենք անում բոլոր կուսակցություններին (կուսակցությունների դաշինքներին), ընտրողներին և ընտրական գործընթացների բոլոր մասնակիցներին խստագույնս պահպանել ՀՀ ընտրական օրենսգրքի պահանջները:
Հրապարակային ելույթներում և ցանկացած խոսքում, սոցիալական ցանցերում, քաղաքական և քարոզչական միջոցառումներին  բացառել վիրավորանքը, ատելությունը, թշնամանքի սերմանումը, բռնության կամ ատելության խոսքն ու քարոզը»,-ասված է հանձնաժողովի կոչում։

Politics 14:42 07/06/2021 Armenia
The Central Electoral Commission (CEC) of Armenia has issued a call for the political forces running in the June 20 snap parliamentary elections and all participants in the electoral process.
Armenia's campaign for the early elections officially kicked off on Monday.
“Dear candidates and participants in the electoral process, the campaign for the June 20 snap parliamentary elections starts on June 7.
“Wishing everyone an effective campaign, we call on all parties (and blocs), voters and all participants in the electoral process to strictly comply with the Electoral Code of Armenia,” the CEC said in a statement.
"In public speeches and any statements, on social media, in political events and campaigning, exclude insult, hatred, sowing of enmity and propaganda of violence or hatred," it added.