Իրավունք 15:45 07/06/2021 Հայաստան
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ տներից մեկում մի կին հայտնաբերել էր եղբոր դին։ Շուտով շտապօգնության 6-րդ ենթակայանից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում հաղորդում ստացվեց, որ 55-ամյա տղամարդու մարմնին վնասվածքներ կան։ Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ-քննչական խմբերը, փորձաքրեագետներն ու դատաբժիշկը պարզեցին, որ վնասվածքը կտրող-ծակող առարկայի հարվածի հետևանք էր։
Դեպքի առթիվ տարածքային քննչական բաժնում սպանության հատկանիշներով քրեական գործ հարուցվեց, որի շրջանակում Շենգավիթի քրեական հետախույզներն անցան օպերատիվ միջոցառումների իրականացմանը։
Առանձնապես ծանր հանցագործությունը թարմ հետքերով բացահայտելու նպատակով նրանք համագործակցեցին ՔՈ գլխավոր վարչության և Երևան քաղաքի վարչության գործընկերների հետ։ Համատեղ աշխատանքի շնորհիվ տեղեկություններ ստացվեցին, որ տուժողն ու քրոջ որդին բակում մեքենա կայանելու հարցի շուրջ վիճել են, որի ընթացքում էլ զարմիկը դանակահարել էր քեռուն։
31-ամյա կասկածվողը դեպքից ժամեր անց հայտնաբերվել, բերման է ենթարկվել ոստիկանության Շենգավիթի բաժին, ապա ներկայացվել տարածքային նախաքննական մարմնին: Նա խոստովանական ցուցմունք է տվել ու ձերբակալվել։ Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերվել է։ Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Հանգամանքները պարզվում են։
Քննչական կոմիտեից էլ հայտնում են, որ նախաքննության ընթացքում կատարվել են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ հարցաքննվել են շուրջ մեկ տասնյակ անձինք, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն ապահովելու ուղղությամբ:

Политика 17:32 07/06/2021 Армения
В пресс-службе полиции сообщают, что жительница 1-й улицы Неркин Шенгавит обнаружила тело своего брата. Вскоре в шенгавитское отделение полиции из 6-ой подстанции «Скорой помощи» поступил сигнал, что  на теле 55-летнего мужчины есть раны. Отправившиеся на место происшествия оперативно-следственные группы, эксперты-криминалисты и судмедэксперт выяснили, что раны нанесены колюще-режущим предметом.
Полицейские и следователи установили, что погибший и его племянник поссорились из-за места парковки автомобиля, в ходе чего последний ударил дядю ножом. 31-летний подозреваемый был обнаружен спустя несколько часов, доставлен в шенгавитское отделение полиции, затем - в территориальный следственный орган. Он дал признательные показания и  был задержан. Обнаружено орудие  преступления - нож. Назначены судмеэкспертизы. Обстоятельства выясняются.
В Следственном комитете сообщают, в ходе предварительного следствия проведены другие необходимые следственные и судебные действия: допрошено около десятка человек, произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза для выяснения существенных обстоятельств по уголовному делу.
Проводятся мероприятия по выяснению всех обстоятельств дела, по проверке обстоятельств, указанных в показаниях с целью проведения объективного и всестороннего расследования.