Քաղաքական 15:36 07/06/2021 Հայաստան
«ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանի հրաժարականից հետո, արդեն երեք, չորս օր է խոսվում է փոխնախարարների,  ԱԳՆ ղեկավար կազմի հրաժարականների մասին։ Դա ոչ միայն ճիշտ, այլ նաև պարտադիր քայլ է, քանի որ այսօր լինել պարտության սիմվոլի կողքին, նշանակում է կիսել կատարվածի ամբողջ պատասխանատվությունը։
Բայց այս պահին մեր դիվանագետների կիսահղի հրաժարականը տարակուսանք է առաջացնում. եթե տվել եք հրաժարականներ, ապա կանգնեք և հրապարակայնորեն ասեք այդ մասին, հակառակ դեպքում ձեր արածը ոչ թե դիվանագիտություն, այլ ղզիկություն է։ Ձեր այսօրվա պահվածքով ասում եք՝ սպասենք մինչև ամսի 20-ը, իսկ հետո ըստ իրավիճակի կորոշենք ինչ ասել՝ տվել ռնք, թե չենք տվել։
Հարգելի ագնականներ, կամ հիմա եք կողմնորոշվում կամ երբեք։ Պատկերացնո՞ւմ եք, մեր զինվորներն ու սպաները ձեզ նման վարվեին ու մտածեին պաշտպանե՞նք հայրենիքը, թե՞ դեռ մի քանի օր էլ սպասենք։
Ի հակակշիռ այս վիճակի ուզում եմ կիսվել մի հետաքրքիր դիտակրկմամբ. համատարած մեր դաշինքի և այլ ընդդիմադիր ուժերի ներկայացուցիչներին են մոտենում ոստիկաններ, ասելով՝ մենք ձեզ հետ ենք և շեշտում կախարդական դարձած բառերը՝ մնաց 15 օր, 14 օր...։ Ոստիկանական համակարգը հոգնել է մեկ հոգու աղախին լինելուց։
և վերջում ավելացնեմ. կարծում եմ, որ պետական համակարգը, որի ճնշող մեծամասնությունը կազմված է գրագետ ու հայրենասեր մարդկանցից, պետք է մտածի ընտրությունների նախօրեին համապետական գործադուլի կազմակերպման մասին. այդպես ճանապարհելով պարտության սիմվոլին և այդպես միասին, միմյանց ձեռք բռնած, ուս-ուսի տված սկսելով Հայաստանի վերակերտումը»։

Политика 16:59 07/06/2021 Армения
«После отставки исполняющего обязанности министра ИД Ара Айвазяна уже 3-4 дня крутятся слухи об отставках вице-министров, руководящего состава МИД. Это не только верный, но и обязательный шаг, поскольку быть сегодня рядом с символом поражения, значит делить с ним ответственность произошедшего.
Но на данный момент отставка наших дипломатов по принципу «немножко беременная» вызывает недоумение, если вы подали в отставку, встаньте и вслух заявите об этом, в противном случае ваш поступок - не дипломатия, а трусость. Вы своим сегодняшним поведением говорите: подождем до 20 числа, а потом по ситуации решим, подали в отставку или нет.
Уважаемые мидовцы, определяетесь или сейчас, или никогда. Представляете, если бы наши солдаты и офицеры тоже поступили бы по-вашему и подумали, защищать ли Родину или подождать еще несколько дней?
В противовес данной ситуации хочу поделиться интересным наблюдением: к представителям нашего блока и оппозиционных сил подходят полицейские и говорят: мы с вами, подчеркивая волшебные слова: осталось 15 дней, 14 дней…. Полиция устала быть прислугой одного человека.
И в конце добавлю: думаю, что государственная система, подавляющее большинство которой состоит из грамотных и патриотичных людей, должна думать об организации общереспубликанской забастовки накануне выборов, таким образом провожая символ поражения и таким образом – вместе, плечом к плечу - начиная воссоздание Армении».