Քաղաքական 17:26 08/06/2021 Հայաստան
«Ամենակարևորը դուք իմացեք, ես ոչ մի սուտ բան ձեզ չեմ ասելու, ասելու եմ իրականությունը, այն խնդիրները, որոնք կան»,- Գավառում նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց ԲՀԿ առաջնորդ, ԲՀԿ ընտրական ցուցակը գլխավորող Գագիկ Ծառուկյանը:
Նրա  խոսքով, այսօր վիճակը շատ ծանր է՝ սոցիալական, տնտեսական, քաղաքական, առողջապահական խնդիրներ, աշխատանք չկա:
«Ծառուկյանը կայացած, տեսած, ունևոր, ճանաչված մարդ է, Ծառուկյանի հիմնական նպատակն ու ծրագիրն է, որ կարողանա ամեն մարդ իր հնարավորությունն օգտագործի ի օգուտ իր երկրի, իր ժողովրդի: Իմ ցանկությունը սա է»,- ասաց նա:
Նա նշեց, որ ժողովուրդը վարկի տակ է, վերցրել է ապրելու, ուսման վարձ վճարելու, բուժման համար ու այսօր չեն կարողանում փակել:
Որպես խնդիր ԲՀԿ նախագահը նշեց անվտանգության հարցը. «Պետք է ապահովել ժողովորդի անվտանգությունը: Միայն մեկ ճանապարհ կա՝  Ռուսաստանն է, որը մեր դարավոր գործընկերն  է, հարազատն ու բարեկամը, միշտ ցույց է տվել, որ մեզ հետ է ցանկացած հարցով: Այսօր պետք է այդ բարեկամական հարաբերությունը ոչ միայն խոսքով, այլ իրականացնենք, ամրապնդենք: Մեր սահմանի վրա կանգնած լինի հայ և ռուս զինվորը, որ մարդիկ ապահով լինեն»:
Նա նշեց, որ գյուղատնտեսությամբ զբաղվողներին պետք է տալ սերմ, պարարտանյութ, ապրանքն ընդունել, փաթեթավորել, արտահանել, որպեսզի գյուղացին իմանա՝ իր մշակածը գետնին չի մնա: Նրա խոսքով, գյուղատնտեսական վարկը պետք է զրոյական լինի:
Գագիկ Ծառուկյանն ասաց, որ իրենց ծրագրում 30 կետ է, որոնք անհրաժեշտ է իրականացնել երկիրն այս վիճակից դուրս բերելու համար, որպեսզի մարդիկ չհեռանան երկրից: Նա ընդգծեց, որ գիտի ցանկացած խնդիր, գիտի դրանց լուծումները:

Политика 20:28 08/06/2021 Армения
«Самое главное – знайте: я врать вам не буду, буду представлять реальность, существующие проблемы», – заявил в своем выступлении во время агиткампании в городе Гавар Гегаркуникской области Армении 8 июня глава партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
По его словам, сегодня ситуация – тяжелая, имеются проблемы в социальной, экономической, политической и здравоохранительной сферах, высокий уровень безработицы.
«Царукян – состоявшийся, состоятельный, все повидавший и известный человек. И основные цель и программа Царукяна – использование своих возможностей во благо страны и народа. Таково мое желание», – заявил Царукян.
Он отметил, что у народа кредиты, взяли для того, чтобы обеспечить проживание,  выплатить плату за обучение, расходы на лечение, и сегодня люди не могут эти кредиты погасить.
Первый из 30 пунктов предвыборной программы ППА  касается безопасности. Царукян рассказал о приграничной ситуации в Гегаркуникской области. «Мы должны обеспечить безопасность нашего народа. Есть только один способ обеспечить безопасность народа – это России – наш многовековой партнер, друг, родня, который всегда показывал, что они с нами по любому вопросу. Сегодня мы должны укреплять эту дружбу не только на словах, но и на деле. И сегодня армянские и российские солдаты должны стоять плечом к плечу на нашей границе, чтобы люди были в безопасности», - сказал он.
По словам Царукяна, нужно вкладывать деньги в открытие закрытых заводов. Он также рассказал о проблемах в области сельского хозяйства, отметив важность открытия министерства сельского хозяйства.
Царукян  также подчеркнул, что в представленной ППА программе 30 пунктов, в случае реализации которых удастся вывести страну из этой сложной ситуации, чтобы люди не покидали свою Родину. Он подчеркнул, что в курсе каждой проблемы, знает, как их решить.