Քաղաքական 14:30 09/06/2021 Հայաստան
Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում  ֆեյսբուքյան օգտատերերի ուրախությունը «Դեմոկրատական կուսակցության» ընտրական ցուցակը գլխավորող Տիգրան Արզաքանցյանն է։
Հայերենի բավարար չիմացության պատճառով նա հաճախ է հայտնվում քննադատությունների թիրախում։ Օրինակ, օրեր առաջ նա  հայտարարեց, «մեր անդունդը ուզում են խանգարել», անդունդն ու անդորրն էր շփոթել։ Բայց դա միակ սխալը չէ։
Նրա լուսանկարով ու սխալ կետադրությամբ «Ուժը՝ մարդն է» գրությամբ ցուցապաստառներն ամենուր են։ Նման սխալներն ուշագրավ են, քանի որ ցուցակում առնվազն տասներեք թեկնածուներ բանասեր են, մանկավարժ, լեզվաբան, ակադեմիկոս ու նաև դոցենտ։
Ցուցակի երրորդ համարում Նարինե Դիլբարյանն է, որը  բանասիրական գիտությունների թեկնածու է, լեզվաբան, ԵՊՀ դոցենտ։ Մի քանի ամիս առաջ «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահն էր, ցուցակում՝ անկուսակցական։
Տնտեսագետ, անկուսակցական Տիգրան Արզաքանցյանը գլխավորում է Դեմկուսի ընտրական ցուցակը։ Միանգամից նշենք, որ 83 թեկնածուից կազմված ցուցակում նրա կինը՝ Նատալյա Ռոտենբերգը, որն ամուսնուն ուղեկցում է գրեթե բոլոր միջոցառումների ժամանակ, ընդգրկված չէ։
Ցուցակի երկրորդ տեղում Դեմկուսի նախագահ Արամ Սարգսյանն է։
Այս ցուցակում թեկնածուների դիմաց նշված է ոչ թե աշխատանքի վայրը, պաշտոնը կամ զբաղմունքը, այլ ձեռք բերած մասնագիտությունները, հետևաբար ցուցակում տնտեսագետներ են, ֆիզիկոսներ, իրավագետներ, ճարտարագետներ։
Ցուցակում հիմնականում Դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչներ են, մի քանի անկուսակցական ու ևս մի քանիսը Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության անդամներ։

Политика 14:58 09/06/2021 Армения
В рамках агиткампании к предстоящим 20 июня внеочередным выборам в Национальное Собрание Армении пользователей армянского сегмента социальных сетей, в частности Facebook, не перестает радовать кандидат в премьеры от Демократической партии Армении Тигран Арзаканцян.
Из-за недостаточно хорошего владения армянским языком он часто становится мишенью для критики. Так, недавно Тигран Арзаканцян заявил, мол, «хотят нарушить нашу пропасть». Перепутал слова «пропасть» и «покой», у которых в армянском языке схожее звучание – «андунд» и «андорр» соответственно.
Плакаты с его фото и надписью с ошибочной пунктуацией «Сила – человек» – повсюду. Подобные ошибки примечательны, потому что в избирательном списке Демократической партии Армении, по меньшей мере, 13 из кандидатов – филологи, преподаватель , лингвист, академик и даже доцент.
Третий номер в списке – Нарине Дилбарян, которая является кандидатом филологических наук, лингвистом, доцентом ЕГУ. Несколько месяцев назад она была председателем партии «Наследие», в списке – беспартийная.
Экономист, беспартийный Тигран Арзаканцян возглавляет избирательный список Демократической партии Армении. Сразу отметим, что в состоящий из 83 кандидатов список его супруга –  Наталья Ротенберг, которая сопровождает мужа почти на всех мероприятиях, не включена.
Второй номер в списке – глава Демпартии Арам Саркисян.
В списке данной политсилы напротив имен кандидатов указаны не место работы, должность или занятие,  а полученные ими специальности. Посему в списке – экономисты, физики, юристы и архитекторы.
В список включены в основном представители Демократической партии Армении, несколько беспартийных кандидатов, а также несколько членов Социал-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ).