ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:44 10/06/2021 Հայաստան
«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը խոստովանում է, թե իրեն գժի տեղ է դնելու և թռնելու է բանակցային պրոցեսից. Ինչպե՞ս է արվել ձայնագրությունը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Սերժ Սարգսյանը հրապարակեց փաստը, որը խոստացել էր հրապարակել, եթե Փաշինյանն ապացույց չներկայացնի իր՝ կազինոներում խաղալու մասին։ Մարդիկ այլ բան էին սպասում, նա բացատրեց, որ ինքն ընտանիք չի մտնի և այդ ակնկալիքները չի արդարացնի, ու հրապարակեց մի ձայնագրություն, որտեղ Նիկոլ Փաշինյանը խոսում է բանակցային պրոցեսի մասին։ Առանձնապես սկանդալային բան չկար, բացի նրանից, որ խոստովանում է, թե իրեն գժի տեղ է դնելու և թռնելու է բանակցային պրոցեսից։
Թե որտեղ է կատարվել ձայնագրությունը՝ մենք պարզեցինք, որ ձայնագրությունն արվել է 2019 թ․ նոյեմբերին, Երևանում, երբ Փաշինյանն ընդունել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կուսակցության պատվիրակությանն ու պատմել այս ամենը: Հավանաբար՝ ներկաներից մեկը ձայնագրել է Փաշինյանի խոսքը»։

Пресса дня 13:38 10/06/2021 Армения
«Грапарак»: Никол Пашинян признается, что прикинется дурачком и «соскочет» с переговорного процесса. Как была сделана запись
Газета «Грапарак» пишет: «Вчера третий президент Армении Серж Саргсян опубликовал факт, который обещал опубликовать, если Пашинян не представит доказательства о том, что он играл в казино, пишет газета. Люди ждали другого, но он объяснил, что он не будет влезать в семью и не оправдает эти ожидания, опубликовав запись, на которой Никол Пашинян говорит о переговорном процессе. Кроме того, что он признается в том, что собирается прикинуться дурачком и «слетит» с переговорного процесса.
Мы выяснили, что опубликованная запись была сделана в ноябре 2019 года в Ереване, когда Пашинян принимал делегацию возглавляемой президентом Арцаха Араиком Арутюняна партии и рассказывал все это. Предположительно, один из присутствующих и записал разговор», - пишет газета.