Քաղաքական 20:59 11/06/2021 Հայաստան
Այնպիսի լիցքեր ենք ստանում ժողովրդի հետ շփումներից,որ համոզվում ենք՝ ճիշտ քայլ ենք արել․ Ռոբերտ Քոչարյան
«Այսօր ամբողջ օրը Կոտայքի մարզում հանդիպումների մեջ էի։ Թվում է,թե պետք է հոգնած գայի հասնեի Ձեզ մոտ։ Ոչ թե հոգնած եմ, այնպիսի լիցքեր ենք ստանում ժողովրդի հետ շփումներից,որ համոզվում են՝ ճիշտ քայլ ենք արել, ճիշտ ճանապարհի վրա ենք»,- ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը ՝ Էրեբունի վարչական շրջանում ընթացող «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքի ժամանակ։
«Այստեղից կանգնեք, նայեք,թե որքան մարդ կա այստեղ հավաքված։ Այս մարդկանց վստահության տակից ոնց եմ դուրս գալու, չափազանց ծանր  պատասխանատվություն է, հավատացնում եմ։ Բայց կրելու ենք։ Սրանց ջարդելու ենք իրենց հարթակում»,- հայտարարեց դաշինքի առաջնորդը։
Նա նաև նշեց,որ Հայաստանում միաժամանակ կա երեք ճգնաժամ ՝ անվտանգային, տնտեսական և ներքաղաքական։
«Այս ամենն արհեստածին ստեղծած այսօրվա վարչախմբի աշխատանքի արդյունքն է։ Յուրաքանչյուր այդ մեկ ճգնաժամը բավարար է այս իշխանությունը փոխելու համար։ Բայց Հայաստանում կա ամբողջ փաթեթը ,ինչով էլ տարբերվում է այս ընտրությունները՝ նախորդներից։ Այսպիսի վիճակ մենք երբեք չենք ունեցել։
Երբեք չենք ունեցել ընտրություններ,երբ անվտանգությունը լինի №1 հարց։ Ասում էինք՝ Արցախի հարցը №1 է, բայց անվտանգ չէինք զգում։ Երբեք չի եղել այսպիսի ատելության մթնոլորտ ներսում, տարանջատում, չենք ունեցել»,- ասաց Քոչարյանը։
Նա  հայտարարեց, որ գալիս են ապահովելու երկրի անվտանգությունը, շտկելու բանակն ու պաշտպանել սահմանները,ապահովել տնտեսական վերելք ու կանխել երկրից արտագաղթը։

Политика 21:29 11/06/2021 Армения
Мы от общения с народом получаем такой заряд, что убеждаемся: мы сделали верный шаг – Роберт Кочарян
«Сегодня я весь день проводил встречи в Котайкской области. Казалось бы, что уже уставшим должен был доехать до вас. Я не уставший, а такой заряд получаем от общения с народом, что убеждаемся: мы сделали верный шаг, мы на верном пути»,- сказал Роберт Кочарян в ходе встречи альянса «Армения» в административном округе Эребуни.
«Посмотрим отсюда, сколько здесь собралось людей. Как я могу оправдать доверие, оказанное мне этими людьми, крайне тяжелая ответственность, я вас уверяю. Но мы выиграем. Повергнем их на их же площадке»,- заявил лидер альянса.
Он также сказал, что в Армении наблюдается кризис в трех сферах – безопасности, экономический и внутриполитический.
«Все это – результат работы искусственно созданного сегодняшнего режима. Каждого из этих кризисов хватит, чтобы сменить власть. Но в Армении это полный пакет, чем и отличаются эти выборы от предыдущих. Такой ситуации у нас никогда не было»,- сказал Кочарян.
«Никогда не было выборов, чтобы вопросом №1 была безопасность. Мы говорили, что вопрос №1 – это Арцах, но не чувствовали себя в безопасности. Такой атмосферы ненависти внутри, разделения не было»,- сказал Кочарян.
Он сказал, что они приходят, чтобы обеспечить безопасность страны, исправить спину армии и защитить границы, обеспечить экономический подъем и предотвратить эмиграцию.