Քաղաքական 11:47 12/06/2021 Հայաստան
Իշխանությունները ճնշման տակ են դրել գրեթե բոլոր համայնքների ղեկավարներին, դպրոցի տնօրեններին, բուժկենտրոններիր ղեկավարներն. Վահե Հակոբյան
«Սպիտակցիներն ավելի լավ են հասկանում, թե ինչ է նշանակում ճգնաժամային իրավիճակում ունենալ ունակ կառավարություն, եթե 80-ական թվականներին փլատակների մեջ էր Լոռին և Շիրակը, ապա հիմա փլատակների մեջ է ամբողջ Հայաստանը»,-Սպիտակի բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտնեց «Հայաստան» դաշինքի անդամ «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Վահե Հակոբյանը և հավելեց, որ դաշինքը համապատասխանում է ճգնաժամային կառավարության չափանիշներին:
Նա հայտնեց, որ իշխանություններն արդեն պարտվել են և սադրանքների են գնում՝ մարդկանց  հարբեցնում և ուղարկում են ժողովրդի մեջ սադրանքներ անելու:
Վահե Հակոբյանը հայտարարեց, որ ներկայում իշխանությունները ճնշման տակ են դրել գրեթե բոլոր համայնքի ղեկավարներին, դպրոցի տնօրեններին, բուժկենտրոններիր ղեկավարներն:
«Բայց իրենց էջն արդեն փակված է, ժողովուրդ ջան, որը երևում է նրանց վարկանիշի անկումից, և շատ փոքր զանգված է մնացել իշխանությունների կողքին»,- հայտարարեց  «Հայաստան» դաշինքի անդամը և ներկաներին հորդորեց մոլորյալ քաղաքացիների հետ խոսել և դարձի բերել:
Նկատելով, որ Սպիտակի շենքերի 99 տոկոսը կառուցվել են Ռոբերտ Քոչարյանի օրոք ՝ Վահե Հակոբյանը հավելեց. «Մեր գալուց հետո նման վիճակ է տիրելու ամբողջ հանրապետությունում, այն դարձնելու ենք շինհրապարակ, ունենալու ենք ուժեղ բանակ, որովհետեև մենք պետք է թելադրենք օրակարգը, ոչ թե մեր թշնամիները, առողջ տնտեսություն ենք ունենալու, համաչափ զարգացնելու ենք մարզերը»:
Ավարտելով խոսքը՝ Հակոբյանը շեշտեց, որ հունիսի 20-ին ժողովրդի հետ միասին փակելու են  նիկոլիզմի էջը և բացելու են նոր ուժեղ Հայաստանի էջը:

Политика 14:26 12/06/2021 Армения
Ваге Акопян: Власти оказывают давление практически на всех глав общин, директоров школ и руководителей медцентров
«Спитакцы лучше понимают, что значит иметь дееспособное правительство в кризисной ситуации. Если в 80-е годы (после разрушительного Спитакского землетрясения 7 декабря 1988 года. – Ред.) в руинах были Лори и Ширак, то теперь в руинах – вся Армения», – заявил 12 июня на встрече с жителями Спитака член блока «Армения», председатель партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопян и добавил: их блок соответствует критериям кризисного правительства.
Он указал, что действующие в Армении власти уже проиграли, идут на провокации, засылая пьяных людей-провокаторов к участникам встреч.
Ваге Акопян заявил, что в настоящее время власти оказывают давление практически на всех глав общин, директоров школ и руководителей медицинских центров.
«Но их страница в истории уже закрыта, дорогой народ. И это видно из того, как они теряют свой рейтинг. Рядом с властью остается очень небольшая масса людей», – отметил Акопян, призвав присутствующих поговорить с до сих пор заблуждающимися гражданами, вернуть их в конструктивное русло.
Отметив, что 99% зданий в Спитаке были отстроены во времена президентства Роберта Кочаряна, Ваге Акопян добавил: «После нашего прихода к власти такая ситуация будет во всей республике, мы превратим ее в стройплощадку, у нас будет сильная армия, потому что повестку дня должны диктовать мы, а не наши враги, у нас будет здоровая экономика, мы будем равномерно развивать области».
Резюмируя, Акопян подчеркнул, что 20 июня вместе с народом закроют страницу николизма и откроют страницу новой и сильной Армении.