Հասարակություն 17:22 15/06/2021 Հայաստան
«Հեյնիկեն» գարեջրի շշերին տպվել են բոլոր այն երկրների դրոշները, որտեղ անցկացվելու են ֆուտբոլի Եվրո2020 առաջնության խաղերը։ Նման հայտարարություն է տարածել ՍԱՏՄ-ն՝ անդրադառնալով երեկ հնչեցրած այն ահազանգին, որ հայաստանյան ռեստորաններում վաճառվում են ադրբեջանական դրոշով գարեջուր։
««Հեյնիկեն» ընկերությունը հանդիսանում է ֆուտբոլի Եվրո2020 առաջնության պաշտոնական գործընկերը, ինչի կապակցությամբ այդ ապրանքանիշի գարեջրի շշերին տպվել են բոլոր այն երկրների դրոշները, որտեղ անցկացվելու են Եվրո2020-ի խաղերը:
ՍԱՏՄ ուսումնասիրությամբ պարզվել է, որ «Հեյնիկեն» ապրանքանիշի այդ խմբաքանակն արտադրվել է Ռուսաստանի Դաշնությունում և Հայաստան է ներկրվել Մաքսային Միության կանոնակարգերով և մեր երկրի օրենսդրությամբ սահմանված պահանջներին լիակատար համապատասխանությամբ»,- ասված է տարարած հաղորդագրության մեջ։

Общество 18:49 15/06/2021 Армения
На бутылках пива Heineken публикуются флаги всех тех стран, в которых проводятся матчи чемпионата по футболу Евро-2020. С таким заявлением выступил Инспекционный орган безопасности продуктов питания Армении, коснувшись вчерашнего сигнала о том, что в армянских ресторанах продается пиво Heineken с азербайджанским флагом и надписью Azerbaijan.
«Компания Heineken является официальным партнером Евро-2020, в связи с чем на бутылках пива данного бренда публикуются флаги всех тех стран, в которых проводятся матчи чемпионата», - говорится в сообщении регулятора.
Согласно исследованию Инспекционного органа, данная партия пива Heineken была произведена в Российской Федерации и импортирована в Армению согласно регламенту Таможенного союза и в полном соответствии с требованиями законодательства Республики Армения.