Քաղաքական 14:53 17/06/2021 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և «Հայրենիք» դաշինքի ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հունիսի 17-ին այցելել է Շիրակի մարզ:
Դաշինքի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, դաշինքի ներկայացուցիչները՝ ցուցակը գլխավորող, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի և ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ Գյումրիում հանդիպումներ են ունենում բնակիչների հետ:
Քարոզարշավի մեկնարկից առաջ Սերժ Սարգսյանը և Արթուր Վանեցյանը թիմակիցների հետ Գյումրիի «Յոթ վերք» եկեղեցում մոմ են վառել և աղոթել Հայաստանի ու Արցախի խաղաղության, հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի և մեր գերիների շուտափույթ վերադարձի համար:
Մոմավառությունից հետո դաշինքի ներկայացուցիչներն այցելել են «Շիրակ» գերեզմանատան ազատամարտիկների պանթեոն՝  ծաղկեպսակ տեղադրել և հարգանքի ու երախտագիտության տուրք մատուցել մեր նահատակ հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի առջև,  ծաղիկներ խոնարհել հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած հայորդիների շիրիմներին:

Politics 15:37 17/06/2021 Armenia
Members of the I’m Honored bloc formed by the opposition Homeland Party and the Republican Party of Armenia (RPA) on Thursday held election campaign rallies in Armenia’s Shirak Province.
Led by Artur Vanetsyan, who tops the electoral list of the alliance, and RPA Chairman, third President Serzh Sargsyan, they held meetings with residents in Gyumri, the bloc said in a Facebook post.
Before the start of the election campaign, Serzh Sargsyan and Artur Vanetsyan visited Yot Verk (Seven Wounds) Church in Gyumri with their teammates, lit candles and prayed for peace in Armenia and Artsakh, the dignified future of the Armenian people and the speedy return of Armenian prisoners of war.
After lighting candles, the bloc members visited the Pantheon of Freedom Fighters in the Shirak cemetery and laid a wreath at the memorial to pay tribute to those who sacrificed their lives for the homeland.
Pashinyan meets with NATO chief in Yerevan
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday hosted NATO Secretary General Jens Stoltenberg in Yerevan, the premier’s office...