Քաղաքական 14:53 17/06/2021 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և «Հայրենիք» դաշինքի ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հունիսի 17-ին այցելել է Շիրակի մարզ:
Դաշինքի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, դաշինքի ներկայացուցիչները՝ ցուցակը գլխավորող, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի և ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ Գյումրիում հանդիպումներ են ունենում բնակիչների հետ:
Քարոզարշավի մեկնարկից առաջ Սերժ Սարգսյանը և Արթուր Վանեցյանը թիմակիցների հետ Գյումրիի «Յոթ վերք» եկեղեցում մոմ են վառել և աղոթել Հայաստանի ու Արցախի խաղաղության, հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի և մեր գերիների շուտափույթ վերադարձի համար:
Մոմավառությունից հետո դաշինքի ներկայացուցիչներն այցելել են «Շիրակ» գերեզմանատան ազատամարտիկների պանթեոն՝  ծաղկեպսակ տեղադրել և հարգանքի ու երախտագիտության տուրք մատուցել մեր նահատակ հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի առջև,  ծաղիկներ խոնարհել հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած հայորդիների շիրիմներին:

Политика 16:11 17/06/2021 Армения
Блок «Честь имею», сформированный Республиканской партией Армении и партией «Родина», в рамках избирательной кампании 17 июня посетил Ширакскую область.
Как сообщает страница блока в Facebook, представители блока – лидер предвыборного списка, председатель партии «Родина» Артур Ванецян и глава РПА, третий президент Армении Серж Саргсян проведут встречи с жителями Гюмри.
До старта агитационной кампании Серж Саргсян и Артур Ванецян вместе с членами команды зажгли свечи в гюмрийской церкви «Йот верк» и вознесли молитву за мир в Армении и в Арцахе, за достойное будущее армянского народа и скорейшее возвращение наших пленных.
После зажжения свечей представители блока посетили Пантеон бойцов-освободителей «Ширак», возложили венок, отдали дань уважения и благодарности у памятника, посвященного погибшим героям, возложили цветы к могилам армянских сынов, положивших свою жизнь за Родину.