Սաթի Սպիվակովա. Հայաստան՝ հնչում են անմեղ սպանված երեխաների ձայները, լսվում հնչյունները գլխատված եկեղեցիների զանգերի
Դերասանուհի, գրող, հեռուստահաղորդավար Սաթի Սպիվակովան ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է բոլոր նրանց, ովքեր ունակ են տրամաբանորեն և առողջ մտածել, զգալ: Նա նշում է, որ չի կարող այսօր լռել, քանի որ Հայաստանն այսօր կարծես կոտրված դռներով տուն լինի, որի միջով թշնամիներն ու կողոպտիչները սողոսկում են՝ ներկայացնելով առասպելական իրավունքներ:
«Այս տանից գալիս է փտման հոտ ... և հնչում են անմեղ սպանված երեխաների ձայները ... և հնչյունները գլխատված եկեղեցիների զանգերի ...
Արթնացե՛ք, արթնացե՛ք: Մենք Հայրենիք ենք կորցնում:
Հետպատերազմյան դեպրեսիայի համար 8 ամիսը բավարար ժամանակ է: Շատ հաճախ ընտրությունները ձևական բնույթ են կրում, բայց ոչ այս անգամ, ոչ մեր պարագայում:
Մուրճով հոգեկանը, որը պատերազմ հայտարարեց ամբողջ հայկական քաղաքակրթությանը, մտավորականությանը, եկեղեցուն, կեղծ-դեմոկրատը, որը մերկացրեց բռնապետի իր դեմքը, անգրագետ դեմագոգը և իշխանությանը կառչած մանիպուլյատորը, ընդունակ է բղավել, որ հպարտ է պարտությամբ, հակաառաջնորդ, որի համար ցանկացած սթափ մարդ անվերջ ամաչում է: Մի՞թե մենք դրան արժանի ենք:
Հազարավոր զոհեր, հազարավոր հաշմանդամներ, հազարավոր անօթևան ընտանիքներ, հազարավոր այրիներ և որբեր, կորցրած հողեր, ոտնահարված սրբավայրեր, բաց սահմաններ, նվաստացում, որը չունի ավարտ, հասարակության լիակատար պառակտում: Սա «Իմ քայլը դեպի դժոխք» կուսակցության գործունեության հետևանքն է:
Մեր ուժի մեջ է վերջ տալ այս մղձավանջին: Միայն հպարտությունը թույլ չի տալիս մարդուն ընդունել իր սխալը: Մենք ի վիճակի ենք դառնալ մեր Վերածննդի ճարտարապետները: Հայաստանը հնարավորություն ունի՝ արթնանալով հունիսի 21-ին վերականգնել գլխավորը` Արժանապատվությունը:
Մնացածը ժամանակ է պահանջում, ուժ է պետք, կամք է պետք, հավատ է պետք: Կորուստները չափազանց մեծ են ... Ես հավատում եմ իմաստությանը, ողջախոհությանը, ինտուիցիային և լույսին, որոնք ապրում են իմ մեծ ժողովրդի մեջ:
Այսօր միայն Ռոբերտ Քոչարյանն ու իր թիմը կարող են վերադարձնել մեր խլած արժանապատվությունը, մաքրել մեր հողը կեղտից, պաշտպանել մեր սահմանները: Ամեն ինչ լավ կլինի! Ամեն ինչ լավ է լինելու!
Եվ թող Աստված մեզ հետ լինի»,- գրել է Սաթի Սպիվակովան:
- Սաթի Սպիվակովա. Այս պատերազմում մենք պաշտպանում ենք մեր ժողովրդին, մեր արժանապատվությունը, մեր ազատությունը
- Հայկական ոգին միշտ եղել է և կլինի մեր ժողովրդի ամենահզոր զենքը, և ոգուն հնարավոր չէ հաղթել. Սաթի Սպիվակովա
- Սաթի Սպիվակովան, Ստաս Նամինը, Կարեն Շահնազարովը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին աջակցող հայտարարությամբ են հանդես եկել

Society 12:58 18/06/2021 Armenia
Sati Spivakova, a famous Russian actress, TV presenter and writer of Armenian descent, on Wednesday issued an emotional wake-up call for Armenians ahead of Sunday’s snap parliamentary elections.
In a public post on Facebook, she said she cannot remain silent any longer, appealing to all those who “have sober judgment and can feel.”
“Today, Armenia looks like a house with broken doors, through which enemies and looters are prowling, claiming mythical rights... this house has a smell of decay, the voices of innocent murdered children and the sounds of the bells of decapitated churches are heard here,” she wrote.
“Wake up! We are losing our homeland. 8 months is a sufficient period for overcoming the post-war depression. Very often elections are formal, but not this time, not in our case,” the actress said.
She blamed caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan for Armenia’s defeat and thousands of casualties in last year’s war in Artsakh.
“A madman with a hammer, who declared a war against the entire Armenian civilization, intelligentsia, church, a pseudo-democrat who revealed his true self, an illiterate demagogue and a manipulator clinging to power, who announces that he is proud of the defeat, an anti-leader, for whom any sane person is constantly ashamed: do we really deserve it?
“Thousands of victims, thousands of disabled people, thousands of homeless families, thousands of widows and orphans, lost lands, trampled sanctuaries, unprotected borders, endless humiliation, a complete spit in society. All this is a result of the activities of the "My Step to Hell" bloc.
“We are capable of putting an end to this nightmare. We are capable of becoming the architects of our revival. Armenia has a chance to restore the most important thing, the national dignity, after waking up on June 21. The rest takes time, we need to be strong, resolute and have faith.
“Today, only Robert Kocharyan and his team can restore our dignity that has been taken away from us, clean our land from dirt and protect our borders. Everything will be fine. May God Bless us all!” Spivakova said.