Երևանի փողոցներից մեկն այսուհետ կրում է բարերար Հրանտ Վարդանյանի անունը
Երևանի ավագանին նիստում որոշում կայացրեց Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Շահամիրյանների փողոցն անվանափոխել ՀՀ տնտեսության վաստակավոր աշխատող, բարերար Հրանտ Վարդանյանի անվամբ՝ «Հրանտ Վարդանյան փողոց»։
Որոշման մեջ նշվում է, որ Երևանի քաղաքապետին են դիմել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը, «Գրանդ Հոլդինգ» ընկերությունը և Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը՝ Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի Շահամիրյանների փողոցն անվանափոխել ՀՀ տնտեսության վաստակավոր աշխատող, բարերար Հրանտ Վարդանյանի անվամբ:
«Երևան քաղաքի Շահամիրյանների փողոցը Հրանտ Վարդանյանի անունով անվանափոխելու առաջարկը պայմանավորված է նաև այն հանգամանքով, որ փողոցի վրա տեղակայված 14 շենք-շինություններից 12-ը պատկանում են Հրանտ Վարդանյանի կողմից հիմնադրված, այդտեղ հասցեավորված և գործունեություն ծավալող մի շարք ընկերություններին: Այդ փողոցի վրա է հասցեավորված և գործունեություն ծավալում նաև «Վարդանյան ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամը: Հիմնադրամը պարտավորվել է իրականացնել նշված փողոցի բարեկարգման աշխատանքները, որոնք արդեն իսկ մեկնարկել են 2020 թվականից»,- նշված է որոշման նախագծում:
Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում կան Շահամիրյանների և Շահամիր Շահամիրյանի անունները կրող փողոցներ: Համաձայն ՀՀ կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի հ.2387-Ն որոշման 15-րդ կետի՝ նույն անվամբ կարող է անվանակոչվել բնակավայրի միայն մեկ բաղադրիչ: Արգելվում է միևնույն բնակավայրում անանուն ներբնակավայրային աշխարհագրական օբյեկտների անվանակոչումը նույնատեսակ անվանումները կրկնող անուններով կամ համարներով:
Նիստում, հաշվի առնելով վերոգրյալը, առաջարկվեց և ընդունվեց՝ Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի Շահամիր Շահամիրյան փողոցն անվանափոխել Շահամիրյանների փողոց՝ նպատակ ունենալով հավերժ պահել հայ մեծանուն մտածողներ հայր և որդի՝ Շահամիր և Հակոբ Շահամիրյանների անունները:

Общество 19:44 22/06/2021 Армения
Совет старейшин Еревана принял решение о переименовании улицы Шаамирянов в административном округе Шенгавит в улицу заслуженного сотрудника экономики РА, благотворителя Гранта Варданяна – «улица Грант Варданян».
В решении отмечено, что с предложением о переименовании указанной улицы к мэру Еревана обратились министр экономики РА, компания «Грант Холдинг» и Союз работодателей Армении.
«Предложение о переименовании столичной улицы Шаамирянов в улицу Гранта Варданяна обусловлено также тем обстоятельством, что 12 из размещенных на улице 14-ти зданий-сооружений принадлежат ряду компаний, основанных Грантом Варданяном и осуществляющих деятельность на этой улице. На этой улице находится и осуществляет деятельность также благотворительный фонд «Семья Варданян». Фонд обязался осуществить строительные работы на данной улице, которые уже начались в 2020 году»,- отмечено в проекте решения.
В административном округе Шенгавит есть улицы Шаамирянов и Шаамира Шаамиряна. Согласно 15-му пункту решения 2387-Н от 29 декабря 2005 года, тем же именем может называться другой компонент того же населенного пункта. Запрещается в одном и том же населенном пункте именовать безымянные внутриквартирные географические объекты именами или номерами, повторяющими те же наименования.
На заседании Совета, учитывая вышесказанное, было предложено и принято переименовать улицу административного  округа Шенгавит Шаамир Шаамирян в улицу Шаамирянов, с целью сохранения вечной памяти имен великих армянских мыслителей, отца и сына Шаамира и Акопа Шаамирянов.