Քաղաքական 11:43 23/06/2021 Աշխարհում
Ռուսաստանը երբեք իր կամքը չի թելադրում այլ պետություններին, նա պատրաստ է հավասար հիմքերով մասնակցել քաղաքական և դիվանագիտական մեթոդների օգտագործմամբ գլոբալ և տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը: ՌԴ Նախագահի խոսքը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստին»:
«Մենք երբեք մեր կամքը չենք թելադրում այլ երկրներին և պատրաստ ենք հավասարության սկզբունքով` օգտագործելով քաղաքական և դիվանագիտական մեթոդներ, մասնակցելու գլոբալ և տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը, ընդլայնելու ստեղծագործական համագործակցությունը բոլոր երկրների հետ»,- ասել է Պուտինը միջազգային անվտանգության իններորդ մոսկովյան համաժողովի մասնակիցներին ուղղված ողջույնի խոսքում:
Համաժողովը տեղի է ունենում Մոսկվայում՝ հունիսի 22-ից 24-ը: Այն ամենամյա ֆորում է, որը միավորում է պաշտպանական գերատեսչությունների, միջազգային կազմակերպությունների և ոչ պետական փորձագետների`գլոբալ անվտանգության հիմնական հարցերի պատասխանները որոնելու համար:

Политика 12:28 23/06/2021 В мире
Россия никогда не диктует свою волю другим государствам, она готова на равных участвовать в решении глобальных и региональных проблем с помощью политико-дипломатических методов, слова  президента РФ Владимир Путина цитирует РИА Новости.
"Мы никогда не диктуем свою волю другим странам. Готовы на равных, используя политико-дипломатические методы участвовать в решении глобальных и региональных проблем, расширять созидательное сотрудничество со всеми странами", - сказал Путин в приветствии участникам Девятой Московской конференции по международной безопасности.
Конференция проходит в Москве 22-24 июня. Это ежегодный форум, объединяющий представителей оборонных ведомств, международных организаций и неправительственных экспертов в поисках ответов на ключевые вопросы глобальной безопасности.