Քաղաքական 13:22 23/06/2021 Տարածաշրջան
Իրանում Ատոմային էներգիայի կազմակերպության շենքում կանխվել է դիվերսիայի փորձ: Այս մասին այսօր հայտնել է Press TV հեռուստաալիքը, գրում է Regnum-ը։
Ըստ աղբյուրի, Իրանի անվտանգության ուժերից ստացված աղբյուրը հաղորդել է շենքում դիվերսիայի խափանված փորձի մասին:
Միևնույն ժամանակ, այս պահին այս տեղեկատվության պաշտոնական հաստատում չի եղել:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր REGNUM-ը, հունիսի 22-ին, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Մոհամադ Պակպուրը ասել էր, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի զորքերը Իրանի հյուսիս-արևմուտքում վնասազերծել են «ահաբեկիչների և հակահեղափոխականների» երեք խմբեր։

Politics 14:42 23/06/2021 Region
Iranian state media said on Wednesday a sabotage attempt against a building of the Iranian Atomic Energy Organization had been foiled, adding that it caused no "loss of life or property damage".
There was no confirmation of the report from the Iranian authorities, Reuters reported.
"Investigations are ongoing to identify the perpetrators and determine the facts surrounding the incident," said Nournews, an Iranian news agency close to Iran's supreme National Security Council.
Iran's English-Language Press TV reported that "the hostile attempt occurred on early Wednesday, but did not result in any casualties or damage owing to tight security precautions adopted following similar acts of sabotage against Iranian nuclear sites and scientists."