«Մանախ» մականվամբ հայտնի Արթուր Այվազյանը կալանավորվել է. ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի անհատական էջով ուղիղ հեռարձակմամբ հայհոյանքներ և բռնության սպառնալիքներ հնչեցնելու դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում՝ «Մանախ» մականվամբ հայտնի Արթուր Այվազյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ դատարան ներկայացրած միջնորդությունը բավարարվել է: Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էին, որ 2021թ.հունիսի 9-ին՝ ժամը 01:33-ին, Արթուր Այվազյանը համացանցի «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի՝ իր անվամբ գրանցված անհատական էջի, ինչպես նաև «Հայոց ազգային բանակ» խմբի միջոցով նշված ցանցի բոլոր օգտատերերին հասանելի կարգավորմամբ ուղիղ հեռարձակում է կազմակերպել, որի ընթացքում անդրադառնալով ՀՀ-ում տեղի ունեցած մի շարք դեպքերի՝ մասնավորապես օրեր առաջ ՀՀ և ԱՀ պետական սահմանին հայ զինվորին ադրբեջանցիների կողմից ծեծի ենթարկելու դեպքին՝ հայհոյանքներ է հնչեցրել ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության, ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի և այն անձանց հասցեներին, ովքեր 2021թ. հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում կքվեարկեն ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի ղեկավարած կուսակցության օգտին՝ այս կերպ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը՝ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության անդամների նկատմամբ:
Նշված հեռարձակման ընթացքում Արթուր Այվազյանը հնչեցրել է նաև նույն անձանց շրջանակի նկատմամբ բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ, որը զուգորդվել է բացառիկ ցինիզմով:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 5-րդ կետով: Վերջինս կալանավորվել է:

Арестован Артур Айвазян, известный как «Монах» - СК
В следственном отделе административного округа Малатия-Себастия Следственного комитета РА Еревана в рамках расследуемого уголовного дела по факту озвучивания в прямом эфире с личной страницы в Facebook оскорблений, угроз расправы поданное в суд ходатайство о применении ареста в качестве меры пресечения в отношенииАртура Айвазяна, известного как Монах, удовлетворено, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ему предъявлено обвинение по пункту 5 части 3 статьи 258 (Хулиганство с угрозой применения насилия) Уголовного кодекса Армении. По материалам дела, он в прямом эфире оскорблял и угрожал военно-политическому руководству страны, и.о. премьер-министра и гражданам, которые во время выборов голосовали за партию временно исполняющего обязанности премьер-министра страны. Он также угрожал применить насилие в отношении указанных лиц "с исключительным цинизмом".
Напомним, что в начале мая Айвазян вместе со своими друзьями перекрыл дорогу близ села Тех, требуя вооружить их для защиты границ Сюника. Тогда полиция подвергла приводу 8 человек, среди них был и Айвазян. Однако суд не удовлетворил ходатайство следователя о его аресте.