Հասարակություն 17:07 24/06/2021 Հայաստան
Գերեվարված Մելս Ամբարդարյանի եղբայր՝ Տիգրան Ամբարդարյանը հայտնում է, որ այս պահին դադարեցնում է կառավարության մոտ սկսած նստացույցը:
«Այսօր կառավարությունից մեզ հրավիրեցին ներս և մենք հանդիպեցինք կառավարության ներկայացուցիչների հետ։ Մեզ լսեցին և քննարկեցինք մեր առաջարկած պայմանները։ Դրանք են.
1. Ստեղծել ժամանակավոր հանձնաժողով, որն անընդհատ անմիջական կապ պետք է ունենա գերիների հարազատների հետ (խոստացել են ձևավորել վաղը` 25.06.2021)
2. Մեր քննարկման արդյունքում համաձայնվեցինք լրացուցիչ ժամանակ տրամադրել կառավարությանը շարունակելու ջանքերը և մոտ ժամանակում տեղեկացնելու կատարված աշխատանքների մասին։
Եթե բոլոր քննարկված պայմանները և պահանջները չպահպանվեն մինչև հուլիսի կեսերը, ես կվերսկսեմ նստացույցը և ավելի լայն բողոքի ակցիաներ կբարձրացնեմ ընկերներիս հետ միասին»,- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ Տիգրան Ամբարդարյանը  այյսօր առավոտյան հայտնել էր անժամկետ նստացույց սկելու մասին, պահանջն էր ներկայիս իշխանություններից՝ Ադրբեջանի դիմաց պահանջ դնել՝ անհապաղ դադարեցնել մեր եղբայրների նկատմամբ կեղծ դատավարությունը և վերադարձնել Հայաստան առանց նախապայմանների։

Общество 18:07 24/06/2021 Армения
Брат взятого в плен Мельса Амбардаряна Тигран Амбардарян сообщает, что приостанавливает начатую у здания правительства сидячую забастовку.
«Сегодня нас пригласили из правительства, и мы встретились с представителями правительства. Нас выслушали, и мы обсудули предложенные нами условия, а именно:
1. Создать временную комиссию, которая будет поддерживать постоянную беспрерывную связь с близкими военнопленных (обещали сформировать завтра,  25.06.2021)
2. По итогам нашего обсуждения мы согласились дать дополнительное время правительству для продолжения усилий и в ближайшее время получить информацию о проделанной работе.
Если все обсужденные условия и требования не будут выполнены до середины июля, я снова начну сидячую забастовку и более масштабные акции протеста со своими друзьями»,- написал он.
Напомним, что сегодня утром Тигран Амбардарян сообщил о начале бессрочной сидячей забастовки с требованием к властям – предъявить Азербайджану требование незамедлительно остановить сфабрикованный судебный процесс над нашими пленными и вернуть их Армении без предусловий.