Իրավունք 12:27 29/06/2021 Հայաստան
Երևան քաղաքի Մաշտոցի պողոտայում Երևանի 34-ամյա բնակիչն իր վարած «Նիսսան» մակնիշի ավտոմեքենայով անցած գիշեր ժամը 01:45-ի սահմաններում վրաերթի է ենթարկել ինքնությունը չպարզված տղամարդու, որից հետո վերջինս վրաանցման է ենթարկվել Արմավիրի մարզի 38-ամյա բնակչի վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենայի կողմից, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, որտեղ նույն օրը՝ ժամը 02:20-ին, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Կատարվել են դեպքի վարի և ճանապարհատրանսպորտային պատահարին մասնակից տրանսպորտային միջոցների զննություններ: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, առգրավվել է դեպքի պահին տուժողի հագին եղած հագուստը:

Общество 14:14 29/06/2021 Армения
На проспекте Маштоца в районе 01.45 автомобиль марки Nissan, за рулем которого находился 34-летний ереванец, совершил наезд на мужчину. Затем пострадавший попал под другую машину Opel, которой управлял 38-летний житель Армавирской области.Пострадавший, личность которого пока не установлена, был госпитализирован с травмами в Первую университетскую клинику «Гераци», где скончался, не приходя в сознание.
Следственный комитет Армени сообщает, что по данному факту заведено уголовное дело по части 2-ой статьи 242-й Уголовного кодекса Армении - Нарушение ПДД или эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека.
Произведен осмотр места происшествия и транспортных средств, участвовавших в ДТП. Назначена экспертиза трупа, изъята его одежда. Предварительное следствие продолжается.