Օրվա թեմա 11:10 29/06/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3477 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 116 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 73 մարդ, գրանցվել է 4 մահվան դեպք:
ԱՆ ներկայացրած վերջին տվյալներով, հունիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224967 դեպք, որոնցից 216718-ն` առողջացած, 4514-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1099 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2636 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1 181 291 թեստավորում:

Health 11:57 29/06/2021 Armenia
Armenia has confirmed 116 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,967 as of 11 a.m. Tuesday, June 29, the Ministry of Health reports. 73 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,718-.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,514. The figure does not include the deaths of 1,099 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,636 active cases. As many as 1,181,291 tests have been performed in the country since the disease outbreak.