Առողջություն 11:21 02/07/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 118 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է  95 մարդ, գրանցվել է 1 մահվան դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 225 339 դեպք, որոնցից 216 977 -ն` առողջացած, 4518-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1100 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5618 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2744 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 192 578 թեստավորում:

Health 11:46 02/07/2021 Armenia
Armenia has confirmed 126 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,339 as of 11 a.m. Friday, July 2, the Ministry of Health reports.  95 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 216,977.
One death has been reported over the past day. The COVID-19 death toll stands at 4,518. The figure does not include the deaths of 1,100 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,744 active cases. As many as 1,192,578 tests have been performed in the country since the disease outbreak.