Քաղաքական 16:03 02/07/2021 Հայաստան
Պողպատը սրան է վերաբերվում՝ ստացել եմ այդ մանդատը և իրավունք ունեմ մաս-մաս հանձնել Հայաստանը. Արթուր Ղազինյան
Առաջիկա 3 ամսվա ընթացքում Հայաստանի քաղաքական օրակարգ կբերվի Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը, որը կլինի Հայաստանի կապիտուլյացիան: «Փաստինֆո»-ի եթերում հայտարարել է «Հայաստան» դաշինքի անդամ Արթուր Ղազինյանը:
Ըստ նրա, այդ պայմանագիրը ամբողջապես լինելու է Ադրբեջանի շահերի տիրույթում: Պայմանագրով Ադրբեջանը կստիպի ճանաչել իր տարածքային ամբողջականությունը, ինչն էլ կնշանակի հրաժարում Արցախից։
«Մեզ կստիպեն հանձնել իրենց անկլավները, կստիպեն իրենց սուվերեն ենթակայության տակ գտնվող միջանցք՝ մեր պետության տարածքով, իսկ սա կլինի հայկական պետականության վերջնական կապիտուլյացիան»,- նշել է Ա.Ղազինյանը:
Նրա համոզմամբ, Նիկոլ Փաշինյանը փորձելու է ամեն ինչ անել, որ այդ պայմանագիրը վավերացվի խորհրդարանի միջոցով, մինչդեռ ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը վերաբերվող ցանկացած փաստաթուղթ ենթակա է վավերացման միայն հանրաքվեի միջոցով, այլապես փաստաթուղթը իրավական ուժ չի ունենա.
«Նիկոլ Փաշինյանը խուսափելու է հանրաքվեից, փորձելու է այս հարցը տանել խորհրդարանական վավերացման, իսկ մեր խնդիրը պետք է լինի այդ հարցը դնել համաժողովրդական հանրաքվեի:
Պողպատը սրան է վերաբերվում, նա ասելու է, որ ստացել եմ այդ մանդատը և իրավունք ունեմ մաս-մաս հանձնել Հայաստանը»,- ասել է Արթուր Ղազինյանը:

Сталь касается следующего: я получил этот мандат и имею право сдавать Армению по частям – Артур Казинян
В ближайшие три месяца на политической повестке дня окажется мирное соглашение с Азербайджаном, которое будет капитуляцией Армении, в эфире «Пастинфо» заявил член альянса «Армения» Артур Казинян.
По его словам, этот договор будет находиться полностью в диапазоне интересов Азербайджана, который заставит признать ее территориальную целостность, что будет означать отказ от Арцаха.
«Нас заставят сдать их анклавы, заставят дать коридор под их суверенным контролем через территорию нашего государства, а это будет означать окончательную капитуляцию армянской государственности»,- отметил Казинян.
По его убеждению, Никол Пашинян попытается сделать все, чтобы это соглашение было ратифицировано парламентом, в то время как любой документ, касающийся территориальной целостности Армении, подлежит ратификации только через референдум, в противном случае не будет иметь правовую силу.
«Никол Пашинян будет избегать референдума, попытается данный вопрос решить через парламент, а нашей задачей должно стать решение вопроса путем всенародного референдума. Сталь касается следующего: я получил этот мандат и имею право сдавать Армению по частям»,- сказал Артур Казинян.
- Арам Вардеванян: Мы раскрыли простую цепочку, по которой Пашинян остался исполняющим обязанности премьера
- Артур Казинян: Это специальная технология – глупостями отвлекать внимание людей от реально опасных тем