Գյումրիում պարիսպներից մեկի տակ նորածին երեխա են թողել
Գյումրու Ավտոկայան թաղամասում պարիսպներից մեկի տակ թողել են մի քանի ժամ առաջ ծնված նորածին տղա երեխայի։ Տեղեկությունը հայտնում է Sputnik Արմենիայի թղթակիցը Գյումրուց։
ՀՀ ոստիկանության Շիրակի բաժանմունքից հայտնել են, որ լքված երեխայի մասին ահազանգը ստացել են այսօր 10:10-ին: Երեխան հայտնաբերվել է Ավտոկայան թաղամասի Շահումյան փողոցում: Մեկնել է օպերատիվ քննչական խումբ:
Ըստ աղբյուրի տեղեկությունների` տան պարիսպի տակ երեխային նկատել է պատահական անցորդ։ Նա լսել է երեխայի ձայն, մոտեցել ու տեսել է, որ շարժվում է ու անմիջապես ահազանգել է ոստիկանություն ու շտապօգնություն:
«Շտապ օգնության բրիգադը տեղում տեսել է, որ երեխան կենդանի է, պորտալարը նույնիսկ կտրած չի եղել: Անմիջապես փաթաթել ու տեղափոխել են մանկական հիվանդանոց»,- նշել է Գյումրու Շտապօգնության ծառայության տնօրեն Արթուր Մանուկյանը:

Общество 16:01 03/07/2021 Армения
У стен дома квартала Автокаян в Гюмри несколько часов назад оставили новорожденного мальчика, сообщает корреспондент Sputnik-Армения из Гюмри.
В Ширакском отделении Полиции РА сообщили, что сигнал о покинутом младенце поступила в 10:10. Ребенок обнаружен на улице Шаумян в квартале Автокаян. На место выехала оперативная следственная группа.
Согласно источнику, новорожденного заметил случайный прохожий. Он услышал детский голос, подошел, увидел движение и сразу же позвонил в полицию и скорую помощь.
«Бригада скорой помощи на месте выяснила, что младенец жив, пуповина не была разрезана. Медики сразу же доставили новорожденного в детскую больницу»,- отметил директор Службы скорой помощи Гюмри Артур Манукян.