Առողջություն 11:28 08/07/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5093 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 186 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 78 մարդ: Գրանցվել է մահվամ 8 դեպք:  Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  225 987  դեպք, որոնցից  217 381 -ն` առողջացած, 4536-ը` մահվան ելքով:
Մահվան ևս 1104 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5640 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2966 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է  1 220 466 թեստավորում:

Armenia has confirmed 186 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,987 as of 11 a.m. Thursday, July 8, the Ministry of Health reports. 78 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 217,381.
The COVID-19 death toll has increased by 5 to 4,536. The figure does not include the deaths of 1,101 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 2,966 active cases. As many as 1,220,466 tests have been performed in the country since the disease outbreak.