Իրավունք 18:12 09/07/2021 Հայաստան
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու գործով դատաքննությունը կշարունակվի հուլիսի 10-ին
Սահմանադրական դատարանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու միավորված գործով  դատաքննությունը կշարունակվի հուլիսի 10-ին ժամը 10:00-ին:
«Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյան վաղը կշարունակի ներկայացնել իրենց դիմումը:
Դատավոր Վահե Գրիգորյանը, դիմելով Արամ Վարդևանյանին ասաց, որ գործով որոշման կայացման ժամկետը լրանում է ութ օրից, խնդրեց վաղը գործը ներկայացնել հնարավորինս սեղմ ժամկետում:
Հիշեցնենք, որ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու «Հայաստան» դաշինքի, «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության, «Հայոց Հայրենիք» կուսակցության և «Պատիվ ունեմ» կուսակցությունների դաշինքի դիմումներով գործերը ՍԴ-ում միավորել են ու քննում են նույն նիստում։ ՍԴ-ից հայտնել էին, որ միավորման համար հաշվի է առնվել, որ ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2021 թվականի հունիսի 27-ի` «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրությունների արդյունքներն ամփոփելու մասին» թիվ 184-Ա որոշման հետ կապված վեճի վերաբերյալ» գործերը վերաբերում են նույն հարցին։

Politics 19:28 09/07/2021 Armenia
The Constitutional Court of Armenia will continue the hearing the appeals of four political forces challenging the results of the June 20 snap parliamentary elections on Saturday, July 10.
The court proceedings will start with the presentation of the appeal by Aram Vardevandyan, who represents "Armenia" opposition bloc.
During today's hearing, Judge Vahe Grigoryan stated that the term for making decisions on the case expires in 8 days and asked Vardevanyan to present the appeal consicely. The Court also decided on the procedure of studying the election appeals during today's hearing.
To remind, separate appeals have been lodged by the opposition "Armenia" bloc, I’m Honored bloc, Zartonk (Awakening) National Christian Party and Hayots Hayrenik (Armenian Homeland) Party, challenging the results of the June 20 snap parliamentary elections. The Court is examining all the appeals as part of one case since all concern the same issue.