Քաղաքական 16:51 13/07/2021 Հայաստան
«Մենք խորհրդարան անցնելով՝ չենք դառնալու ընդամենը խորհրդարանական ընդդիմություն: Փողոցային պայքարը շարունակվելու է այս իշխանության դեմ»,- ասուլիսում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներից Իշխան Սաղաթելյանը:
Նա նշեց, որ իրենք մեծապես կարևորում են առաջիկայում ժողովրդի ինքնակազմակերպելը, անհնազանդության ակցիաները, շարժումները շարունակելը և երկու-երեք ճակատով այս իշխանության դեմ պայքարելը:
«Այսինքն` այն բոլոր գնահատումները, որոնք մինչև այս մենք տվել ենք այս իշխանություններին, մեր մոտեցումների մեջ որևէ բան չի փոխվել, հետևաբար, եթե մեր գնահատումները նույնն են, պայքարի միջոցներն ավելի վճռական են դառնալու:

Политика 18:34 13/07/2021 Армения
«Пройдя в парламент, мы не станем просто парламентской оппозицией. Уличная борьба против этой власти будет продолжаться», – на пресс-конференции 13 июля заявил представитель Верховного органа АРФД и один лидеров альянса «Армения» Ишхан Сагателян.
Он отметил, что они придают большое значение самоорганизации народа в ближайшем будущем, продолжению акций неповиновения, движений, борьбе против этой власти на нескольких фронтах.
«Другими словами, по всем оценкам, которые мы давали этим властям до сих пор, в наших подходах ничего не изменилось. Соответственно, если наши оценки неизменны, средства борьбы станут более решительными.