ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Շուշիի մատույցներում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների»,- նշված է ՊԲ հայտարարության մեջ:

Политика 13:57 14/07/2021 НКР
МО Арцаха: Подразделения Армии обороны не открывали огня в направлении азербайджанских позиций у Шуши
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, будто подразделения Армии обороны 13 июля открыли огонь из автоматов и пулеметов по азербайджанским позициям в окрестностях Шуши, не соответствует действительности. Об этом сообщили в пресс-службе МО Арцаха.
«Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают соблюдать режим прекращения огня, не прибегая к дестабилизирующим ситуацию действиям», - отмечается в сообщении.