ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Շուշիի մատույցներում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների»,- նշված է ՊԲ հայտարարության մեջ:

Politics 14:11 14/07/2021 NKR
The Defense Ministry of Artsakh on Wednesday denied the Azerbaijani reports that Artsakh forces had allegedly fired at the Azerbaijani military positions on the outskirts of the occupied Artsakh town of Shushi.
“The statement of the Azerbaijani Defense Ministry that the units of the Defense Army opened fire from machine guns and rifles at the Azerbaijani positions on the outskirts of Shushi on July 13, at around 9:34pm-9:45pm, does not correspond to reality,” the ministry said in a statement.
“Adhering to the agreements reached, the Defense Army frontline units continue to observe the ceasefire regime and refrain from destabilizing actions,” the statement said.