Սպորտ 18:24 15/07/2021 Հայաստան
«Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն ՀՖՖ է ներկայացրել հավաստագիր՝ Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությանը (2021-22 մրցաշրջան) մասնակցելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում են ֆեդերացիայից։
Չնայած «Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն չունի Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնությանը հանդես գալու ազգային արտոնագիր և ուշացումով է ներկայացրել մասնակցության հավաստագիրը, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան միջնորդությամբ դիմել է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի անդամներին՝ առաջարկելով ընդառաջել «Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ին Առաջին խմբի առաջնությանը մասնակցելու հարցում:
Հաշվի առնելով ՀՖՖ-ի առաջնահերթություններից մեկը համարվող մարզային ֆուտբոլի զարգացումը, կարևորելով Հայաստանի առաջնություններում Կապանը ներկայացնող թիմի առկայությունը, ինչպես նաև առնվազն 8 թիմով առաջնություն ունենալու նախապատվությունը՝ՀՖՖ Գործկոմի անդամները կողմ են քվեարկել ՀՖՖ միջնորդությանը:
Այսպիսով,  «Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն, որը վերջին տարիներին ներկայացված էր միմիայն ՀՖՖ մանկապատանեկան առաջնություններում, կրկին ներկայացուցիչ կունենա ՀՖՖ հովանու ներքո անցկացվող պրոֆեսիոնալ առաջնությունում:
«Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ն հանդես կգա Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 2021/2022 մրցաշրջանում և իր տնային հանդիպումները կանցկացնի Կապանի «Քաղաքային» մարզադաշտում:
Ավելացնենք նաև, որ «Գանձասար» ՖԱ ՀԿ-ի մասնակցությամբ պայմանավորված՝ ՀՖՖ Գործկոմի անդամները կողմ են քվեարկել նաև Առաջին խմբի առաջնությունը ոչ թե 5, այլ 4 շրջանով անցկացնելուն:

Спорт 19:27 15/07/2021 Армения
Общественная организация ФК «Гандзасар» подала в ФФА сертификат на участие в Первой лиге чемпионата Армении сезона-2021-22.
Как сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении, несмотря на то, что ФК «Гандзасар» не имеет национальной лицензии и запоздал с представлением сертификата для участия в Первой лиге, Федерация футбола Армении обратилась в Исполнительный комитет ФФА с просьбой пойти навстречу ФК «Гандзасар» в вопросе участия в Первой лиге.
Принимая во внимание развитие регионального футбола, которое является одним из приоритетов ФФА, считая важным присутствие команды, представляющей Капан в чемпионатах Армении, а также целесообразность иметь чемпионат с участием не менее 8 команд, члены Исполкома ФФА проголосовали за ходатайство Федерации футбола Армении.
Таким образом, ОО ФК «Гандзасар», которая в последние годы была представлена только в юношеских чемпионатах ФФА, снова будет иметь представителя в профессиональном чемпионате, проводимом под эгидой ФФА.
OO ФК «Гандзасар» будет выступать в Первой лиге чемпионата Армении сезона-2021-22, а свои домашние матчи будет проводить на стадионе «Городской» в Капане.
Отмечается также, что по причине участия ОО ФК «Гандзасар», члены Исполкома ФФА проголосовали также за проведение чемпионата Первой лиги не в 5 кругов, а в четыре.