Քաղաքական 15:19 26/07/2021 Հայաստան
Ընդամենը 20 օր առաջ ասում էին ինքը թուրքական գործակալ է, հիմա ենթադրյալ գործակալին տանում են անվտանգության խորհրդի քարտուղար․ Պետրոսյանը՝ Միրզոյանի հանավական նշանակման մասին
«Ծաղրը պոզով-պոչով չի լինում․ սահմանին կրակոցներ են, գերիներ են վերցնում, զինվոր են սպանում, երկրի ղեկավարը գնացել է Օլիպիական խաղերի»,-այս մասին ասաց փաստաբան Գևորգ Պետրոսյանը՝ անդրադառնալով Տոկիո ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի այցին, հավելելով, թե «այս մարդը զբոսաշրջիկ է, նախագահ չէ»։
Պետրոսյանն անդրադառնալով, իր խոսքերով, կադրային վայրիվերումներին, թե Արարատ Միրզոյանը նշանակվում է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար, իսկ ԱԱԽ նախկին քարտուղարը՝ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ, հարց բարձրացնելով, թե «որ արժանիքի համար»։
«Նա ընդամենն ասել է, որ մենք կադրային ջարդ կատարելու մանդատ ունենք»,- ասում է Պետրոսյանն ու հարց բարձրացնում, թե ոնց կարելի է «այսպես անարգել պետական ինստիտուտները»։
Պետրոսյանն ասում է, թե Արարատ Միրզոյանը երբևէ անվտանգության հետ առնչվե՞լ է, որ դառնա անվտանգության խորհրդի քարտուղար, սա էլ այն դեպքում, երբ նրա անունը վերջերս շրջանառվում էր թուրքական գործակալ լինելու հետ։
«Ընդամենը 20 օր առաջ ասում էին ինքը թուրքական գործակալ է, հիմա թուրքական ենթադրյալ գործակալին տանում են անվտանգության խորհրդի քարտուղար։ Նիկոլ Փաշինյանը երկիրը դարձրել է փորձադաշտ, կարևորը Գյումրիից քայլած լինի»,-ասում է Պետրոսյանը։
Պետրոսյանը շատ հիասթափված է զինվորականներից ու սկսում է հիասթափվել ընդդիմությունից․ «Ոնց որ թե ձայնները չի լսվում, տպավորություն է, որ շատերը նույն մանդատացավով տառապողներն էին»։
Քաղաքկան գործիչը նա չի, որ միայն իշխանությանը քննադատի, այլ, Պետրոսյանի խոսքերով, քաղաքական գործչի մանրադիտակից չպետք է վրիպի նաև ընդդիմության գործունեությունը։

Политика 16:48 26/07/2021 Армения
Еще 20 дней назад говорили, что он турецкий агент, а сегодня предполагаемого агента назначают секретарем Совбеза – Геворг Петросян о возможном назначении Мирзояна
«Издевательство как еще бывает, с рогами и копытами?  На границе перестрелка, военных берут в плен, глава страны поехал на Олимпийские игры»,- заявил адвокат Геворг Петросян в связи с визитом президента Армении Армена Саркисяна в Токио, добавив, что «этот человек турист, а не президент».
По поводу кадровых перестановок, в частности, назначения Арарата Мирзояна секретарем Совбеза, и назначения бывшего секретаря Совбеза – заместителем министра иностранных дел, Петросян задался вопросом: «за какие заслуги?».
Петросян спрашивает, Арарат Мирзоян когда-либо как-то сталкивался с безопасностью, чтобы стать секретарем Совбеза, причем в том случае, когда его имя в последнее время упоминалось в связи с турецкой агентурой?
«Еще 20 дней назад говорили, что он турецкий агент, а теперь предполагаемого агента назначают секретарем Совета безопасности. Никол Пашинян превратил страну в экспериментальное поле, главное, чтобы был среди тех, кто шагал из Гюмри»,- говорит Петросян.
Петросян выразил крайнее разочарование оппозицией: «Кажется, их не слышно, впечатление, что многих интересует тот же мандат».
Политический деятель не тот, кто только критикует власть, а, по словам Петросяна, под микроскопом политического деятеля должна находиться также деятельность оппозиции.