Քաղաքական 12:34 26/07/2021 Հայաստան
Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակել է Գեղարքունիքի և Երասխի ուղղություններով. ՊՆ
«Հուլիսի 26-ին, ժամը 03:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայ դիրքապահների պատասխան գործողությունների արդյունքում կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Հուլիսի 26-ին, ժամը 11։30-ից սկսած, հակառակորդը հրադադարը խախտել է նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի ուղղությամբ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ։

Politics 13:21 26/07/2021 Armenia
The Azerbaijani troops have fired on the Armenian positions stationed in the Gegharkunik and Ararat Provinces, the Defense Ministry said in a statement on Monday.
"On July 26, at around 3:30am, the Azerbaijani army units opened fire from firearms of various calibers at the Armenian positions in the Gegharkunik section of the Armenian-Azerbaijani border. As a result of the retaliatory measures taken by the Armenian forces, the fire stopped. There are no casualties on the Armenian side,” the ministry said.
“On July 26, starting from 11:30am, the enemy violated the ceasefire in the Ararat section of the Armenian-Azerbaijani border, particularly in Yeraskh, opening fire from firearms of various calibers at the Armenian positions.