Արտակ Զաքարյան. Սրանց վախերը սարսափի են վերածվում
«Մի քանի օր առաջ ինձ փոխանցեցին, որ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան այլևս չի ցանկանում «համագործակցել»։ Այսինքն՝ հրաժարվում են նոր աշխատանքային պայմանագիր կնքել ինձ հետ, չնայած այն հանգամանքին, որ ՀՀ ՊԿԱ-ում դասախոսել եմ 2003թ-ից։
Պարզ է, որ դա ԲՈւՀ-ի որոշումը չէ, այլ այսպես կոչված վարչապետի աշխատակազմի, որի ենթակայության տակ է գործում ՀՀ ՊԿԱ-ն։
Սրանց վախերը սարսափի են վերածվում։ Սարսափում են նաև լսարաններում ընդդիմադիր հայացքներով դասախոսներից։
Սրանց ես չեմ մեղադրում, աշխատանքային պայմանագիրը խզելու համար։ Որովհետև, երկիրը հանձնած կապիտուլյանտ հայրենադավներին մեղադրել մանր խնդիրների մեջ՝ իմաստ չունի։ Նույնն է, թե սերիական մարդասպանին մեղադրես անէական ստախոսության մեջ։
Չե՞ն ցանկանում, որ շարունակեմ դասախոսել, ինչպես ժողովուրդն է ասում՝ ջհանդամին ցանկանան։
Աստված իրենց հետ։ Միևնույն է, պատժվելու են Հայրենիքը և պետական կառավարման համակարգը միտումնավոր կործանելու համար»։

Politics 17:58 04/08/2021 Armenia
Former Deputy Defense Minister of Armenia, RPA member Artak Zakaryan says the Public Administration Academy of the Republic of Armenia (PAARA) no longer wants to “cooperate” with him and has refused to sign a new employment contract with him, despite the fact that he has delivered lectures at the academy since 2003.
In a Facebook post on Wednesday, he indicated such a decision has apparently been made by the prime minister’s office, which supervises over it.
“These peoples’ [authorities] fears are turning into nightmares. They are horrified also by opposition lecturers at classrooms,” Zakaryan wrote.
“I do not blame these men for terminating the employment contract, because it makes no sense to blame the capitulators and traitors, who have handed over the homeland, for minor issues. It's like accusing a serial killer of telling a trivial lie,” he said.
“God be with them! All the same, they will be punished for the deliberate destruction of the homeland and the public administration system,” Zakaryan noted.