Արտակ Զաքարյան. Սրանց վախերը սարսափի են վերածվում
«Մի քանի օր առաջ ինձ փոխանցեցին, որ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան այլևս չի ցանկանում «համագործակցել»։ Այսինքն՝ հրաժարվում են նոր աշխատանքային պայմանագիր կնքել ինձ հետ, չնայած այն հանգամանքին, որ ՀՀ ՊԿԱ-ում դասախոսել եմ 2003թ-ից։
Պարզ է, որ դա ԲՈւՀ-ի որոշումը չէ, այլ այսպես կոչված վարչապետի աշխատակազմի, որի ենթակայության տակ է գործում ՀՀ ՊԿԱ-ն։
Սրանց վախերը սարսափի են վերածվում։ Սարսափում են նաև լսարաններում ընդդիմադիր հայացքներով դասախոսներից։
Սրանց ես չեմ մեղադրում, աշխատանքային պայմանագիրը խզելու համար։ Որովհետև, երկիրը հանձնած կապիտուլյանտ հայրենադավներին մեղադրել մանր խնդիրների մեջ՝ իմաստ չունի։ Նույնն է, թե սերիական մարդասպանին մեղադրես անէական ստախոսության մեջ։
Չե՞ն ցանկանում, որ շարունակեմ դասախոսել, ինչպես ժողովուրդն է ասում՝ ջհանդամին ցանկանան։
Աստված իրենց հետ։ Միևնույն է, պատժվելու են Հայրենիքը և պետական կառավարման համակարգը միտումնավոր կործանելու համար»։

Политика 16:06 04/08/2021 Армения
«Несколько дней назад мне передали, что Академия государственного управления РА больше не желает "сотрудничать" То есть отказываются подписывать со мной новый трудовой договор, несмотря на то обстоятельство, что я преподавал в АГУ РА с 2003 года.
Понятно, что это решение не вуза, а аппарата так называемого премьер-министра, под ведомством которого действует АГУ РА.
У этих страхи превращаются в кошмары. Они приходят в ужас и от преподавателей с оппозиционными взглядами в аудиториях.
Я не виню этих за расторжение трудового договора. Потому что не имеет смысла обвинять сдавших страну капитулянтов-изменников Родины в мелких проблемах. Это все равно, если обвинить серийного убийцу в несущественной лжи.
Не желают, чтобы я продолжал преподавать? Как в народе говорят, ну, и к черту.
Бог с ними. Все равно, они будут наказаны за умышленное разрушение системы государственного управления  и Родины».