Քաղաքական 10:20 09/08/2021 Հայաստան
Վահե Հակոբյանը և Վլադիմիր Վարդանյանն առաջադրվեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններում
ԱԺ-ն 93 գրանցված պատգամավորներով սկսեց օգոստոսի 9-ի նիստը և անցավ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրությանը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության նախագահ Հայկ Կոնջորյանը հայտնեց, որ իշխող խմբակցությունը Պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրում է Վլադիմիր Վարդանյանին, որին ներկայացրեց պարգամավոր Արփինե Դավոյանը:
«Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Սեյրան Օհանյանը Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրեց պատգամավոր Վահե Հակոբյանին:

Политика 11:47 09/08/2021 Армения
Нацсобрание начало заседание 9 августа регистрацией 93 депутатов и перешло к вопросу избрания глав постоянных парламентских комиссий.
Председатель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян сообщил, что правящая фракция выдвигает на пост главы постоянной Комиссии по государственно-правовым вопросам кандидатуру Владимира Варданяна, которого представила депутат Арпине Давоян.
Руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян выдвинул на пост председателя постоянной Комиссии по экономическим вопросам кандидатуру депутата Ваге Акопяна.