Իրավունք 15:41 10/08/2021
Փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանն ահազանգում է՝ ԲԴԽ-ն կարգապահական պատասխանատվության է ենթարկել Վարդան Գրիգորյանին՝ պատերազմին մասնակցած Տիգրան Ավետյանին չկալանավորելու համար։
«Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վարդան Գրիգորյանը ԲԴԽ-ի որոշմամբ կարգապահական պատասխանատվության է ենթարկվել  առաջին իսկ օրերից միակ եղբոր հետ տարբեր ջոկատների, կանոնավոր բանակի կազմում Արցախյան պատերազմի ամենաթեժ մարտերին մասնակցած անձին կալանավորելու միջնորդությունը մերժելու համար։
Այդ անձին առաջադրված անհիմն մեղադրանքը, կալանավորման հիմքերի ու պայմանների բացակայությունը մի կողմ դրած, տղերք, դուք հայ ե՞ք ընդհանրապես»,- գրել է Րաֆֆի Ասլանյանը։

Адвокат – Высшему судебному совету: Парни, а вы вообще армяне?
Адвокат Раффи Асланян сообщает, что Высший судебный совет привлек к дисциплинарной ответственности Вардана Григоряна за отказ арестовать участника войны Тиграна Аветяна.
«Судья столичного суда общей юрисдикции Вардан Григорян решением ВСС привлечен к дисциплинарной ответственности за отклонение ходатайства об аресте лица, принявшего участие с единственным братом в самых ожесточенных боях Арцахской войны в составе разных отрядов регулярной армии.
Оставив в стороне предъявленное данному лицу необоснованное обвинение, отсутствие оснований и условий содержания под стражей, парни, а вы вообще армяне?», - написал Раффи Асланян.