Հասարակություն 13:14 13/08/2021 Աշխարհում
Վորոնեժում ավտոբուսի պայթյունից վիրավորված ևս մեկ մարդ է մահացել: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է տարածաշրջանի նահանգապետ Ալեքսանդր Գուսևը:
Արտակարգ իրավիճակի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երկուսի:
«1966 թվականին ծնված մեկ այլ տուժած մահացել է թիվ 1 շտապօգնության հիվանդանոցում: Ցավակցում եմ ընտանիքին և ընկերներին: Ինչպես խոստացել էի, հետագայում մանրամասն կներկայացնեմ, թե ինչպիսի նյութական աջակցություն կլինի նրանց, ովքեր տուժել են միջադեպից»,- ասել է Վորոնեժի մարզպետը:
Ավտոբուսը պայթել էր օգոստոսի 12-ի երեկոյան Վորոնեժում հասարակական տրանսպորտի կանգառի մոտ: Այդ պահին ավտոբուսում եղել է մոտ 30 մարդ:
Տրանսպորտի վարորդը դեպքի վայր ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցներին ասել է, որ իր ավտոբուսը հագեցած չէ գազի բալոններով, քանի որ այն աշխատում էր դիզվառելիքով:
«Ինտերֆաքս»-ին իրազեկ աղբյուրը հայտնել է, որ ավտոբուսում պայթուցիկի հետքեր չեն հայտնաբերվել,:
Վորոնեժի մարզի նահանգապետ Ալեքսանդր Գուսևը հանձնարարել է ստուգել Վորոնեժի ուղևորափոխադրողների ողջ պարկը:

Общество 14:10 13/08/2021 В мире
Два человека погибли при взрыве в автобусе в Воронеже. Об этом, как передает gazeta.ru, сообщает губернатор региона Александр Гусев.
Число погибших в результате ЧП возросло до двух.
«В БСМП № 1 скончалась еще одна пострадавшая, 1966 года рождения. Мои соболезнования родным и близким. Как и обещал, позднее подробно расскажу, какой будет материальная помощь тем, кто попал в эту беду», — заявил губернатор Воронежской области.
Автобус взорвался вечером 12 августа возле остановки общественного транспорта в Воронеже. В салоне автобуса в этот момент находились около 30 человек.
Водитель транспорта заявил прибывшим на место происшествия сотрудникам МЧС, что его автобус не был оборудован газовыми баллонами, так как работал на дизельном топливе.
Следов взрывчатых веществ в автобусе не нашли, рассказал «Интерфаксу» информированный источник.
Также губернатор Воронежской области Александр Гусев дал поручение проверить все автопарки пассажирских перевозчиков Воронежа.