Քաղաքական 14:50 14/08/2021 Տարածաշրջան
Նախիջևանի առանձին զինված բանակի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներում, որոնք տեղակայված են առաջնագծում, անցկացվել են հատուկ մարտավարական վարժանքներ: Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Լեռնային բարդ պայմաններում մարտական հերթապահություն իրականացնող զենիթային թնդանոթների պատասխանատու զինծառայողները ցուցադրել են իրենց գիտելիքներն ու գործնական հրաձգության հմտությունները:
Նշվում է, որ մշակվում են հրետանային կայանքների և բարդ լեռնային պայմաններում օդային թիրախների ոչնչացման և վերատեղաբաշխման խնդիրները։ Վարժանքների ընթացքում նաև գործնական հրաձգություններ են անցկացվել ցամաքային թիրախների ուղղությամբ:

В Нахиджеване проходят военные учения
В частях ПВО Отдельной общевойсковой армии Нахиджевана, дислоцированных на передовой, проходят тактико-специальные учения. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Отмечается, что зенитчики, несущие боевое дежурство в сложных горных условиях, демонстрируют свои знания и навыки практической стрельбы.
Согласно сообщению, отрабатываются задачи по уничтожению в короткие сроки воздушных целей из артиллерийских установок и передислокации в сложных горных условиях. В ходе учений также проводятся практические стрельбы по наземным целям.