Քաղաքական 17:33 17/08/2021 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Գարիկ Մովսեսյանը նշանակվել է ԶՈՒ-երի հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետ-վարչության պետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշնտոնական էջից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաեւ «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի եւ 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Գարիկ Մովսեսյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության զորքերի պետ-վարչության պետ»,- ասվում է հրամանագրում։

Политика 19:33 17/08/2021 Армения
Указом президента Армении Армена Саркисяна Гарик Мовсесян назначен начальником управления войск Противовоздушной обороны ВС РА. Соответствующий указ опубликован на официальной странице президента.
«На основании предложения премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 1 статьи 35.1 и пункта 1 части 1 статьи 36 закона «О воинской службе и статусе военнослужащего» назначить Гарика Мовсесяна начальником управления войск Противовоздушной обороны Вооруженных сил Республики Армения», - сказано в указе президента.